Spory o kvalitu mäsa. Bolo za socializmu lepšie?
nuz iste... Za socializmu platila CSN a boli bice na podvodnikov / lajdakov/ : SOI, SVPS, OHS, VLK a dalsie. Kedze tito podvodnici ci lajdaci mohli byt v MO sieti len statni, ci druzstevni, zasiahlo to konkretne u nich vinnikov, pretoze pokuty, penale atd, sa cez skodovu komisiu zosobnovali. Odliadnuc od toho, ze toho, ze ulozenie pokuty sa povazovalo za porusenie prac. poriadku v zmysle ZP a u clenov strany i za stranicky priestupok. Zo vsetkymi dosledkami. A ak sa to opakovalo, kludne sa mohlo stat, ze prislusneho veduceho, si zavolali na vybor ZO KSS, ci CZV a tam sa ho jednoducho spytali : Chces byt este veducim? Strana Ti doveru dala, strana Ti ju tak isto moze vziat... Za socializmu aj akoze mocny riaditel zavodu, ci podniku, ak spadol do katedorie tzv. neplnicov planu, ci inych nedostatkov, kludne sa mohol stat obycannou nulou. A vsetci " priatelia" od neho odskakovali, aby ich nestiahol zo sebou... Takychto pripadov som zazil dost...