Lajčákov rezort neposkytol podľa Beblavého kľúčové dokumenty
Nuz..., no, taktika, ktoru zaujal SMER a jeho nominanti - pozicia mrtveho chrobaka, ci zatlkat, zatlkat, zatlkat, by sa mozno osvedcila, keby SMER bol samovladnou stranou, a media boli na jeho strane. Takto ked je uz v pozicii len fackovacieho panaka, to novinarov neuspokoji. Budu sa v tom hrabat dalej. A prizivia sa na tom dalsi, vratane jeho vlastnych koalicnych partnerov, co ak aj nie aktivne, pokojne pozeraju, ako sa SMER zabara do bahna viacej a viacej, az ho to bahno udusi, a Oni sa ho takto zbavia. Ved cely ten troj-spolok je len manzelstvom z rozumu, nic viac a ani menej. A iako je zname, tieto manzestva sa rozpadaju. ked jeden z partnerov strati kredit, kuoli ktoremu druhy do manzelstva vstupil...