Anajka, Anajka, doporucujem studovat dejiny Rimskej cirkvy vseobecnej. Su velmi poucne, najma pre prebratie sa z Tvojej naivity... Dozvies na v nich napriklad za naraz traja "krestania prvi po bohu" sa navzajom davali do kliadby, opluvali sa a preklinali sa... Dozvies sa i napriklad, ze jeden "krestan prvy po bohu" nechal vyhrabat zo zeme ostatky svojho zosnuleho predchodcu na Petrovom stolci, aby mohol jeho pamiatku oplut, znevazit a nevahal nechat mrtvolu svojho predchodcu i zohavit. Synoda s mrtvym : hovori Ti to nieco? "Krestan by nikdy neoplul krestana prveho po bohu"..., vo svojom zapale Anajka si ani nezbadala, ako sa ruhas: Prvy po Bohu je jeho syn Jezis Kristus, a nie Rimsky biskup, ktory je len namestnikom J. Krista vo vedeni cirkvi.... Uznal to napokon aj sam Kristus, citujem: Otec je viacej ako Ja... Takze tak Anajka. Kajaj sa preto a pros Boha o odpustenie za svoje pochybenie. Je vraj milosrdny, mozno Ti odpusti...


