to nie je z jeho hlavy.. pokoj.. ale tiez by ma zaujimali tie globalne sily..
to nie je z jeho hlavy.. pokoj.. ale tiez by ma zaujimali tie globalne sily..
ako stoji to sem dat ako prispevok.. aby bolo jasne aka to bola doba..
co dnes?? pisal som v tom mojom prispevku nieco o tom ako sa udava dnes?
no nezda sa mi.. tebe uz vypadlo z hlavy to akym sposobom sa tu zilo... ale mozes si o tom nieco precitat.. doplnit vzdelanie.. stale mas cas a prilozitosti su rozne.. nemusis byt obmedzeny iba na blizke okolie.. dnes sa nemusis bat sa ist pozriet aj za hranice.. pytat sa ludi tam ci tu.. skus sa opytat nejakeho rakusana ci by nechel zit v socializme.. uplne obycajneho co sedi niekde na kave.. ci na zastavke autobusu.. ci snivaju o tom ako bude vsetko vsetkych.. chod a pytaj sa aky zivot maju ich deti.. ako chodia do skoly.. kde sa hraju a vzdelavaju.. kolko sa u nich caka u lekara..
no lebo stvavu kampan proti socialistickym podnikom financoval Soros..
abraxas myslim, ze si hladal sposob ako prekryt predosle prispevky ktore sam vam sudruhom necitali prave najlepsie.. vies, my vieme, ze sme tu mali socializmus.. vyrastali sme v nom, zili.. niekto hovori, ze vtedy nebola korupcia.. bola.. a este aka.. ze sa vtedy nekradlo.. kradlo.. a este ako.. ta vasa doba nebola pokrokova.. neprinasala moznosti, nemala v sebe nic exluzivne.. proste iba bola.. ano bola tu praca pre vsetkych.. ano, bol zadara zubar.. ano aj do skoly mohli ludia chodit..
abraxas vidim, ze vies kolko mali zamestnancov statne podniky.. mohol by si uviest aj kolko v nich bolo clenom komunistickej strany.. kolky z nich boli aj agetmi ŠTB.. mozes aj uviest kolko ludi prislo o postavenie alebo zamestnanie v tychto podnikoch na zaklade falosnych udani.. semeniste cerveneho moru si uviedol.. 5 rocny plan a cerveny mor.. fakt hnus..
tak sa ho nemozes pytat.. to ako keby si sa opytal, ze preco je lepsie sytemu ako hladnemu.. aj tak ti povie, ze hladny je na tom lespie.. netrpi nadvahou.. vzdy si dokaze najst nieco na com postavi svoju pravdu.. a keby nie tak ma v zalohe este matovica, kisku, sorosa,.. ver tomu, ze za to, ze severna korea ma problemy moze Soros..
na nikoho som nikdy nedonasal, neudaval,.. nic take som ani nenapisal.. pytal som sa normalne, ze ake hluposti som napisal.. tvoja odpoved bola ale hlupa.. normalne na urovni primitiva.. skoda.. mal si sancu nieco ukazat..
ak si odmyslim tie tvoje urazky tak sa ta opytam, normalne slusne sa opytam, ze ktore tuposti som tu napisal???
ha ha ha.. take rakusko ake zdiera kolonie prosim ta? ta pila co spracuva drevo v alpach vozi drevo z mozambiku??? alebo ten pekar z tirollska bude zamestnavat ciernych otrokov, ze?? sa tam chod pozriet.. vsimni si ako tam veci funguju.. normalne na vidieku.. ako sa staraju o polia, vyvazaju odpad, staraju sa o cesty..
to zase az taky velky kapital nieje.. anglicko, usa a francuzko svoju cast nemecka zacali renovovat.. stavali, opravovali znicene budovi, fabriky,... co urobili rusi??? nalozili vsetko cenne na vlak a odviezli do ruska.. ziaden plan, ziaden rozvoj, nic.. vtedy sa rozhodlo, ze budeme mat hole ...
takych je.. fungovali v podnikoch, druzstvach,.. behali po krcnach, pocuvali, informovali.. chodli na zajazdy, sledovali kto kedy a s kym sa stretol.. balik ci list z cudziny? než sa dostal do ruk adresata tak urcite dokladne kontrolovany.. hlas ameriky? slobodna europa? no za to clovek mohol dostat do basy.. co na tom bolo sakra dobre????
rakuska, nemecka, francuzka,.. to je jedno aka ekonomika je postavena na tradicii.. rodinne firmy, podniky.. to je to co posuva ich ekonomiky.. mali a stredni podnikatelia v regionoch.. tam si vazia odbornikov, zaucaju novych.. prirodzeny pracovny trh.. u nas zopar ludi prislo k majetko na ktory ani nemali narok.. rozkradli, vytunelovali a skoncili.. to je sposob hospodarenia postsocialistickeho typu ekonomiky.. ako co bolo lepsie za socializmu?? asi nič.. jedno je isté.. najhorší hospodár je štát..
Niekedy mám pocit, že niektorí ľudia vedia iba hovoriť iba jednu pravdu.. Na ostatné, základné, sa akosi zabudlo.. Socializmus vznikol v Československu po 2. svet. vojne.. Na základoch znárodnenia, zabrania výrobných prostriedkov kapitalistom.. Ten pekár, krajčír, holič boli akí kapitalisti??? Pobrali im všetko.. Kto nesúhlasil tak dopadol ešte horšie.. Úplná zlodejina.. Rok 68 bol nádej? No možno.. Ťažko povedať čo by bolo keby bolo.. Ale čo prišlo potom? Čistky? Normalizácia! Syn donášal sa otca. Sused na suseda. Procesy, odpočúvania, represie,.. Ľudia utekali na západ, báli sa hovoriť, písať,.. Bol to hnus vážení.. A za takouto spoločnosťou sa nikomu nemôže cnieť nech už tam boli akékoľvek výsady!!! Bol to hnus.. A ľudia čo donášali, udávali, sú tu stále medzi nami.. A je im zle? Čo myslíte?
Odporúčame