Čembrlein? To je nejaký nový homus politicus?. Vaša predstava o vojne je že niekto bude miesto Vás bojovať a Vy ho budete z kancelárie kritizovať. Predovšetkým sami musíte. Ale vtedajšia cs. armáda ,ktorej zostava pozostávala z jednej tretiny z národnostných menšín kompaktne nepôsobila. A navyše ani Slováci nemali v úmysle bojovať za nemecké Sudety, to len komunisti učili inač. Boli radi, že sa ČSR rozpadla. Prečítajte si dobovú tlač.

