Socik bol hnus, dobre miesta a platy mali len vyvolenci komunistickej strany, vsetci ostatni robili za rovnake platy. Robotnik zarabal viac ako lekar a ucitelia nezarabali skoro nic... Cestovat sa dalo akurat do Dudiniec alebo s odborovym hnutim do rumunska. V obchodoch nebolo nic a o piatej poobede uz ani rohliky. Nabytok si ludia stlkali sami, auta si opravovali v zahradach, ak ich mali... atd...


