Nevolil si, takže si ukázal, že je Ti to jedno.
tak prečo neovládaš úradný jazyk ?
ty vole....a máš i volební právo ?
Priznávam, že blog som nečítala, bola by to strata času....stačil nadpis a autor....napriek tomu mám otázku : prečo nejakého Čecha trápi, kto na Slovensku vyhrá prezidentské voľby ?
ale to sú zvieratá, ktoré žijú v zajatí, a nie voľne ako medvede v našich lesoch - a to je podľa odborníkov rozdiel
ak by to bolo také jednoduché ( ako si ty myslíš ) , tak predpokladám, že by k tomu už došlo...a ešte malá poznámka, poznám množstvo poľovníkov, no ani jedného jediného, ktorý by nechal uhynuté zviera na mieste kde sa pohybujú ľudia...
a odkiaľ by si chcel " zobrať " zopár desiatok amurských leopardov keď v r. 2017 ich bolo vo voľnej prírode cca 60 kusov ?
Kastrácia....nemala som v úmysle sa k tomu vracať, no ale musím. Pozemkové právo, poľnohospodárstvo a lesné hospodárstvo je oblasť v ktorej som pôsobila 20 rokov. A počas tej doby som si stále nechala poradiť od odborníkov - odborne a vecne, žiadne " emotívne výlevy ". Kastrácia medveďov nie je riešenie, pretože sa nevie ako by medvede reagovali. Medveď nie je kocúr, alebo pes....alebo býk.
Pre Tvoju informáciu :
Poľovná plocha na Slovensku predstavuje takmer 4 a pol milióna hektárov, až na 71 % je plánovaný chov diviačej zvery čo znamená, že je tu zo zákona možné zriadiť tzv. vnadisko. Momentálne je na Slovensku zaevidovaných 1885 poľovných revírov a cez 6100 aktívnych vnadísk diviačej zveri
Vnadisko môže byť zriadené na každých začatých 300 ha výmery poľovného revíru. Teoreticky je tak na Slovensku možné zriadiť 10 800 vnadísk. V III. stupni ochrany prírody je na založenie vnadiska potrebný súhlas príslušného orgánu ochrany prírody. V IV. a V. stupni ochrany prírody je vnadenie zveri zakázané.
netuším kto si, nečítam Tvoje príspevky....no teraz som si niektoré prešla a vidím, že rád používaš slovo " spamovanie "...
to by som veľmi netvrdila, tam bolo podstatné znalecké dokazovanie
nie, v jeho prípade dôvodom na mimoriadne zníženie trestu bolo, že vraždil v stave zmenšenej príčetnosti.
treba veriť, že dotyčný bude mať tú možnosť....a následne nám o tom porozpráva
neverím ani slovo
Sudca Koza konal nezákonne, takže o akej šikane to Kolíková trepe ?
Zranený muž je lesný pracovník.....pre tých " odborníkov ", ktorí tu vypisujú hlúposti o tabuliach na parkovisku.
Zranenému prajem skoré uzdravenie !
to, o čom píšeš je u zvierat, ktoré nežijú voľne....podľa odborníkov by sa na takýto zásah u medveďa nikto neodvážil
Odporúčame