Som len zvedavý kto tie zbrane bude obsluhovať,si predstavte že vám teraz niekto dodá modernú zbraň trebárs nejaký obranný raketový systém a pošle vás sním do boja,však to nebudete vedieť ani uviesť do pohotovostného stavu nieto ešte obsluhovať,Ukrajina má zastaralé zbrane ešte z čias RVHP,a dnešný nasilu odvádzaný vojaci nevedia poriadne obsluhovať ani tie zbrane,povinná vojenská služba bola zrušená,tam nás za dva roky naučili aspoň tie základné veci,bol som vodič tanku T72 aké ma dnes ešte aj Ukrajina ,ale nedokážem si ani predstaviť že by ma posadili do dnešného moderného tanku a poslali do boja ,možno by som ho ani nenaštartoval,Rusko má stále povinnú vojenskú službu neviem akú dlhú nechce sa mi to hľadať,kedysi mali Rusi trojročnú vojnu ,mal som možnosť sa s nimi ešte stretnúť na cvičení v r.1988 oni tú vojnu brali nejako vážnejšie,a to čo dokázali oni či už po fyzickej stránke ,v ovládaní tanku alebo v streľbách len sme čumeli


