Už by bolo načase, aby tvojím slovníkom povedaná aj tupci pochopili, že Brusel nič nenariaďuje a nevymýšľa. Všetky rozhodnutia musia schváliť zástupovia členských štátov, žiaden imaginárny "tupec v Bruseli".
Už by bolo načase, aby tvojím slovníkom povedaná aj tupci pochopili, že Brusel nič nenariaďuje a nevymýšľa. Všetky rozhodnutia musia schváliť zástupovia členských štátov, žiaden imaginárny "tupec v Bruseli".
Kde sú tí tunajší veľkí obhajcovia poľnohospodárstva, sebestačnosti a podobne? Koľkí z nich robia v agrosektore? Asi to budú len tlčhubovia, ktorí vedia akurát mudrovať a v živote nikoho nezamestnávali. A ešte nezabudnp vyzdvihovať socializmus.
Akurát tvoje zdôvodnenie neobstojí , keďže táto firma je dlhodobo v strate a symbolický zisk mala len v 2022.
Manažment sa určite neprizná, že mu to nejde, a ľahko použije súčasnú situáciu na zdôvodnenie krachu, hoci v strate bol podnik okrem iného aj v 2018 aj 2019, teda nielen pred energetickou krízou ale aj pred covidom.
Konateľ nemusí mať vôbec mzdu.
Problém je, že ich zvyšoval Putin a to ešte pred agresiou voči Ukrajine.
Vždy ide o dohodu zamestnanca a zamestnávateľa, už nikto nikoho nenúti byť povinne zamestnaný. Ak si ceníte svoju prácu na viac, tak hľadajte iného zamestnávateľa. Ak sa Vám zdá, že platia málo, založte si firmu a zarobte viac. Hlavne však neplačte, že by práca mala byť zaplatená viac len preto, aby ste mohli "slusne zit,ako sa patri na 21.storocie..."
Objektívne zase treba dodať aj to B ceny boli výrazne nižšie. To však samozrejme nemení nič na tom, že sme sa vrátili do štandardných podmienok.
Hranica je nastavená, ale zase pomerne vysoko a ešte sa aj zvyšuje. Zase ten, kto má minimálnu mzdu, tak na hypo nedosiahne.
ÚRSO má ceny stanoviť najneskôr mesiac predtým, než začnú platiť. Zároveň Hegerova vláda vlani zmenila zákon, že môže cenové rozhodnutie ÚRSO prebiť svojím rozhodnutím - to sa aj vtedy stalo a ceny energií pre domácnosti atď stúpli prakticky nepatrne oproti tomu, aký boj vývoj na burzách. Lenže Ficova vláda zaspala resp. sa chce hrať na mesiáša, keď zrazu príde a povie, že ceny zostanú rovnaké, to len tí zlí predstavitelia predchádzajúcej vlády chceli, aby ste platili viac.
To je zase Ficova hra a ešte pritom využíva to, že doteraz nebola jeho vláda schopná predstaviť model, ako bude riešiť ceny energií. ÚRSO musí ceny stanoviť do konca novembra. Je to presne rovnaký postup ako vlani, keď nakoniec vtedajšia vláda využila nové zákonné oprávnenie a vyautovala cenové rozhodnutia ÚRSO vlastným rozhodnutím. Akurát to treba mať pripravené.
Penzisti sú jediná kategória, ktorí reálne počas tohto zdražovania nestratili. A dokonca nie sú ani najviac ohrození chudobou, na rozdiel od iných skupín. Ale dotovať ich samozrejme treba, veď kto by potom vyhadzoval z okna igelitky plné peňazí. Btw. pomer k priemernému platu nie je zlý, problém je absolútna výška, tak platov, ako aj dôchodkov.
80% verejných investícií je financovaných z eurofondov. Čím by si ich nahradil? Snáď len nie našimi omnoho menšími príspevkami do unijného rozpočtu.
Len si potvrdil, ako tomu nerozumieš. Banky v súčasnosti môžu požičať štátu napr. na 10 rokov za úrok niečo nad 4% ročne. A to jedným klikom v počítači. Je tak logické, že nebudú požičiavať s vyšším riizikom ľudďom a fimám za nižšie úroky a ešte s podstatne vyššímí administratívnymi nákladmi.
Každý trochu zodpovedný predsa rozmýšľa, či bude mať na splátku, aj keď úroky stúpnu. Navyše na vyššie úroky testovali banky klienta aj pri braní hypo. Snáď si nikto nemyslel, že 1% úroky zostanú večnosť.
Hlavne však máme analýzu centrálnej banky, že problém so splácaním sa môže dotknúť len malého okruhu klientov.
Zato bonifikácia pomôže všetkým, aj tým, ktorí to nepotrebujú. V praxi to povedie k zastaveniu poklesu cien bytov, ktoré predtým výrazne stúpli aj pre nízke sadzby. Teda vlastník bytu bude profitovať dvakrát - z predchádzajúceho rastu ceny svojho bytu pre nízke sadzby a zo štátnej bonifikácie (nehovoriac o investičných bytoch). Doplatia na to tí, ktorí si budú ešte len kupovať bývanie.
Ďalší, čo má (asi zámerne) krátku pamäť. Ficovi pripomínajú jeho sľub:
„Ak bude Smer vo vláde, prvý deň, ako kabinet zasadne, predloží návrh zákona o štátnej bonifikácii úrokových sadzieb. Je to osvedčený modul, ktorý za našich vlád fungoval perfektne."
Už bolo niekoľko vlád a stále nič.
Samozrejme si okrem toho môžme pozrieť, ako ohlasoval nasadenie armády a policajtov na každý kúsok zelenej hranice s Maďarskom.
Paradoxne výrazne k tomu prispel Fico, keď v minulosti bagroval a nespnil ani svoje ciele dosiahnuť aspoň vyrovnaný rozpočet, a to v časoch veľkej ekonomickej pohody. Je inak zaujímavé, že pacienta z Trnavy kritizujú za vyššie zadlženie štátu často tí, ktorí počas korony vykrikovali, že štát pomáha málo.
Len či sa v ústave nehovorí o manželstve ako zväzku muže a ženy a nie o rodine...
Keby si rozumel základom matematiky (finančnej gramotnosti), tak by si vedel. Je trošku rozdiel mať hypo 50.000 eur za 6% než 120.000 eur za 4%, keďže ceny, v čase nízkych sadzieb, čuduj sa svete, výrazne stúpli. Druhá vec je, že to dlžníci často dávali na hranu a len vďaka opatreniam NBS nie je situácia horšia.
Od čias, keď Kaliňák presadil zmenu, sa rýchla jazda trestá v blokovom konaní. Stačí, že vodič si priestupok prizná; ak nemá na zaplatenie na mieste, VP je mu síce zadržaný, ale po úhrade dostane VP späť.
Relatívne novinkou je, že v blokovom konaní sa neprejedná tento priestupok, ak vodič za rok prekročí povolenú rýchlosť o viac ako 50 kmh v obci resp. o viac ako 60 kmh mimo obce viac ako dvakrát.
Odporúčame