Plytváte superlatívmi. Ak je Sagan kráľ Tour de France tak potom čo je taký E. Merx a iní často viacnásobní celkoví víťazí Tour.
Plytváte superlatívmi. Ak je Sagan kráľ Tour de France tak potom čo je taký E. Merx a iní často viacnásobní celkoví víťazí Tour.
Tento problém s nežiadúcimi prisťahovalcami a ich vysťahovaním riešili v dávnejšej minulosti aj Španieli a je popísaný aj v beletrii, v knihe "Židovka z Toleda".
Na toto platí príslovie - Koňa môžeš priviesť k napájadlu ale nemôžeš ho donútiť piť.
Keď ide o Západnú Európu človek nemôže byť nikdy dosť ostražitý. Vždy treba mať na pamäti, že je miesto, kde vznikli všetky tie šialené ideológie, ktoré spôsobili obyvateľom Európy a sveta toľko nešťastia. Mám na mysli komunistickú ideológiu, fašistickú a nacistickú ideológiu a aktuálne sa v Západnej Európe presadzujúcu progresivistickú ideológiu.
Z textu Budapeštianského memoranda:
Ruská federace, Spojené království Velké Británie a Severního Irska a Spojené státy americké znovu potvrzují svůj závazek vůči Ukrajině, že se v souladu se zásadami Závěrečného aktu KBSE zdrží hospodářského nátlaku, jehož cílem je podřídit vlastnímu zájmu výkon práv Ukrajiny vyplývajících z její svrchovanosti a zajistit si tak výhody jakéhokoli druhu.
Je zrejmé, že štátnym prevratom na Ukrajine, Majdanom, ku ktorému sa USA hlási ako gestor, došlo k porušeniu vyššie uvedeného bodu a teda k zneplatneniu Budapeštianského memoranda.
Teraz budú asi podľa našej schémy nasledovať ruské sankcie na Makarova a zmrazenie jeho majetku v Rusku. Takže napokon by mohol byť sankcionovaný aj na Západe aj v Rusku a jeho majetok zmrazený na oboch stranách.
Ale Československo dalo Slovensku samostatnosť.
Takže keď sa niekto pýta Bruselu ako ste minuli naše príspevky tak správna reakcia z Bruselu je - Do toho vás nič nie je a vy členské krajiny držte hubu a plaťte.
Pán konateľ Kučkovský má originálne chápanie predpisov a zákonov. Podľa neho ak má kandidát na prezidenta nízke percentá preferencií tak sa náklady na billboardy propagujúce kandidáta na prezidenta vlastne ani nemajú považovať za výdavky na politickú kampaň a môžu sa započítať ako náklady na činnosť firmy.
Ak podľa tvrdenia v článku prezident Biden chce zabrániť tomu aby sa nešírili fámy o tom, že USA a Západ majú prsty v Prigožinovej rebélii, tak určite nebolo rozumné, že USA v reakcii na túto vzburu veľmi promptne pozastavili prijatie nových sankcií voči Wagnerovcom (viď. článok v Pravde: USA zatiaľ neuvalia sankcie na vagnerovcov).
To záleží na tom ako ďaleko do minulosti chcete ísť. Aj USA viedli vojny kvôli anektovaniu územia pre seba napr. vojna proti Mexiku. USA takto získali severné územia Mexika - Texas, Nové Mexiko, Kalifornia.
To či pokus o prevrat Putina oslabil alebo posilnil ešte len zistíme. Spomínam si ale na dva podobné prípady kedy došlo k vzbure proti prezidentovi, vzbura bola potlačená a moc týchto prezidentov nebola oslabená ale naopak posilnená.
Z nedávnej minulosti je to prípad tureckého prezidenta R.T. Erdogana (vzbura proamerickej frakcie v tureckej armáde) a z dávnejšej minulosti je to prípad francúzskeho prezidenta Ch. de Gaulla (vzbura časti armády kvôli ukončeniu vojny v Alžírsku).
Tento výrok o Putinovi z úst Bidena vyzerá ešte hlúpejšie ak si spomenieme, že takto podobne sa kedysi Biden vyjadril aj o Saudskom korunnom princovi Mohamedovi bin Salmánovi (MBS), a skončilo to tak, že napokon musel Biden ísť osobne do Saudskej Arábie za MBS s prosíkom aby mu Saudi pomohli s ropou.
Tajná služba USA ale musí fungovať celkom zvláštne. Keď nedávno obvinila tajná služba USA ukrajinského generála Zálužného, že to bol on kto zorganizoval zničenie Nord Stream, tak sa vraj o týchto plánoch dozvedeli len sprostredkovane až od holandskej tajnej služby. Takže tajná služba USA nemá vlastné informácie o zámeroch Ukrajinského generála, hoci má celú Ukrajinu pod palcom už od roku 2014, ale o to presnejšie má vlastné informácie o zámeroch ruského generála Surovikina.
Ak by bola pravda, že Ukrajinci pracujú na výrobe jadrových zbraní, tak žiaľ očakávam, že Rusi budú vo vzťahu k Ukrajine konať obdobne ako sa správa Izrael voči Iránu, to znamená zabíjať ukrajinských vedcov, raketami ničiť príslušné zariadenia apod.
Problém vidím v tom, že ak vyhrajú Ukrajinci resp. presnejšie ak prijmeme Ukrajinu do NATO, tak sa dostaneme do obdobnej situácie ako je tá, ktorej sa obávate. Nerozšíri sa síce Ruské impérium k našim hraniciam ale rozšíri sa Západné impérium k Ruským hraniciam. Vo výsledku budeme v oboch prípadoch priamť susedia s Ruskom so všetkými problémami, ktoré takéto priame susedstvo t.j. spoločná hranica NATO s Ruskom bude generovať.
Toto je dosť ošemetná téma. Ak sme my (Západ) vpadli napr. do Afganistanu (možno dosadiť alternatívne Líbyu, Irak, Sýriu, predtým Vietnam) tak takéto diverzné akcie za strany napadnutých krajín na území EÚ alebo USA by sme zrejme považovali za teroristický útok, hoci by išlo len o reakciu krajiny, s ktorou sme viedli na jej území ozbrojený konflikt.
Obávam sa, že by sa naopak mohli chytiť nápadu bývalého šéfa NATO a dnešného poradcu Ukrajinskej vlády p. Rasmussena. Ten navrhuje členom NATO aby v prípade, ak bude Ukrajinská protiofenzíva neúspešná, bola vytvorená mimo štruktúr NATO tzv. "Aliancia ochotných", ktorá by pozostávala z krajín východnej Európy a členovia tejto aliancie by pod vedením Poľska vyslali svoje vojenské jednotky bojovať na Ukrajinu.
Pripomeňme si čo sa nedávno odohrávalo v Kanade. Prepravcovia (TIR-áci) štrajkovali a vláda sa seriózne zaoberala možnosťou zablokovať účastníkom stávky bankové účty aby ich prinútila podriadiť sa a ukončiť štrajk. Ak by neexistovalo právo na platbu hotovosťou a zároveň bola zavedená ako jediná forma meny tzv. digitálna mena (na čom EÚ, USA a Čína intenzívne pracujú), tak má vláda relatívne jednoduchý nástroj totálne zbaviť každého prístupu k finančným prostriedkom aby mu napr. zabránila v protestoch.
Tak podobne to vidím aj ja. Unipolárny svet znamenal, že jediným svetovým hegemónom boli USA a v princípe sa v žiadnom regióne Zeme nemohlo udiať nič čo by bolo proti záujmom USA. V prípade, že sa o niečo také niekto vo svete pokúsil USA ho spacifikovali vojenskou silou príp. ho dokázali ekonomicky a politicky izolovať. Dnes už USA stratili túto pozíciu a svet je multipolárny pretože USA už nie je schopné presadzovať svoje záujmy tak ako v minulosti a aj malé krajiny, ktoré sa vzoprú USA majú alternatívu spolupráce s inými veľkými krajinami ako sú Čína a Rusko, ktoré dnes už USA nemajú pod kontrolou.
Odporúčame