V podstate pokial bude Rusko udrziavat vychod Ukrajiny v konflikte a destabilizacii, tak Ukrajina sa zrejme nikdy do EU a NATO nedostane.
NATO sice hovori o slobode rozhodovania sa , ale tato sloboda je podmienena nedrazdenim Ruska, co v podstate tuto "slobodu" dost velmi neguje. Takto to nejako tiez fungovalo pri Mnichovskom pakte , ked nechceli drazdit nemeckeho agresora.
Takze Ukrajina bude musiet cakat, kedy Rusko znova ekonomicky padne na zadok a stane sa menej agresivne a NATO bude mat odvahu prijat Ukrajinu a Gruzinsko za clenov.


