Komunizmus tam nevznikol, pretoze tam nemal silne zazemie ani pred vojnou ani po nej a komunisticke strany nemali ziadnu sancu vo volbach. Zapadne krajiny len pokracovali v rovnakom smere ako pred vojnou. Nikto nemoze pohybovat, ze vznik komunizmu v krajinach ktore patrili do sfery ZSSR je dielo sovietskych komunistov, to je jednoducho absurdne ,. ved komunizmus dokonca nastolili aj vo vychodnom Nemecku , kde sa zrazu zo socialnych nacionalistov stali komunisti.


