a keho to se*re?
leon, ale to je chyba zurnalistov. novinar ma napisat spravu nestranne, nemal by vyjadrovat svoj postoj ku prednesenej sprave, lebo potom uz nie je novinarom, ale žumpou.
ide totiz o to, ze citatelia sa s novinarom vacsinou stotoznie, ved, myslia si, ked to napisal, urcite to tak bude, lebo by mu inac nedovolili vobec nic napisat.
ja si myslim, ze bosko ma pravdu - najhorsie pre diskutera je, ked nema svoje publikum, co by mu "tlieskalo".
siskari su predovsetkym byvali policajti, ktori boli odideni, lebo sa raz nepacili jednej strane, inokedy zas druhej strane. a tak sa zisli na siske. a kedze siska, ako kazda organizacia je "apoliticka", zas su odideni z roznych dovodov, vacsinou "dobrovolne". dobre sa s nimi robia ksefty :)
ja mam len jeden nick, a netrapi ma, ked si nahodou niekto mysli, ze ich mam viac. ale, myslim si, ze si to nik nemysli, a kedze mysliet si, znamena ho*vno vediet, prave v tej chvili som domyslel.
k autorovi: to si velmi mudro napisal. dám sem metódy bývalej ŠTB, ktoré sa dnes bežne používajú v diskusných fórach:
1. Začni diskreditovať nositeľa informácie. Nepolemizuj s názormi, ale s dôveryhodnosťou ich nositeľa. Nájdi si akúkoľvek zámienku a začni útočiť. Dotlač nepriateľa do defenzívy tým, že bude musieť vyvracať jedno obvinenie za druhým a nebude mať čas venovať diskusii.
2. Predkladaj na diskusiu množstvo podružných problémov a zahlť diskusiu pseudopokusmi o ich riešenie.
3. Zaútoč a uteč. Obviň a ďalej sa nezaoberaj dokazovaním svojho obvinenia. Kombinuj s predchádzajúcimi pravidlami - opakovane útoč osobne s cieľom diskreditovať, nadnášaj agresívne obvinenia vo vedľajších problémoch.
- podľa toho rýchlo spoznáte komu ide o diskusiu, a kto len provokuje. týchto dikutérov ignorujte, nech píšu ktoviečo...
ano, vcera (ci dnes?) o tom vysiel clanok v ruskej tlaci, inac by tento blog nevznikol. chapem nebezpecie tohto faktoru, ale je to ina kultura, rozdielna od nasej, ktoru malokto z nas pochopi. takze erudovane pisat o tomto jave, chce velke mnozstvo informacii, aby autor dokazal nezaujato reagovat. mna v titulke zaujali hlavne tie hlinene nohe, ktore praveze mozeme pozorovat niekde inde.
prepac, luteran, uz som ticho.
ano, vcera (ci dnes?) o tom vysiel clanok v ruskej tlaci, inac by tento blog nevznikol. chapem nebezpecie tohto faktoru, ale je to ina kultura, rozdielna od nasej, ktoru malokto z nas pochopi. takze erudovane pisat o tomto jave, chce velke mnozstvo informacii, aby autor dokazal nezaujato reagovat. mna v titulke zaujali hlavne tie hlinene nohe, ktore praveze mozeme pozorovat niekde inde.
prepac, luteran, uz som ticho.
ano, vcera (ci dnes?) o tom vysiel clanok v ruskej tlaci, inac by tento blog nevznikol. chapem nebezpecie tohto faktoru, ale je to ina kultura, rozdielna od nasej, ktoru malokto z nas pochopi. takze erudovane pisat o tomto jave, chce velke mnozstvo informacii, aby autor dokazal nezaujato reagovat. mna v titulke zaujali hlavne tie hlinene nohe, ktore praveze mozeme pozorovat niekde inde.
prepac, luteran, uz som ticho.
je smutne, ze sa nepridali ti, ktori by tvorili kompaktny celok. ich osamotena ekonomika pojde dolu vodou, lebo sa zapredali vladcom "chleba". ale, dnes je to IN dat nazrat len svojej rodine, a stat nech skape.
no, ked Dave nema pokoj, treba ho odtial poslat tam, kam patri - medzi ho*vna
k blogerovi: americkej administrative sa podarilo za 50 rokov transformovat demokraticke imperium so špičkovými technológiami a kvitnúcim priemyslem na akúsi zbyrokratizovanú a agresívnu kapitalistickú karikatúru Sovietskeho zväzu doby Leonida Brežneva. máme im tlieskať? preco, ved to sme uz zazili.
to nie su Orbanovi odporcovia, ale platené detiská
O2H. ja ti zial do hlavy nevidim, mozem sa orientovat len podla tvojich pismen - tie ta charakterizuju. a uz sa nehadajme, ja viem dobre ako si to myslel, mier :)
sloboda, nejak ta to znepokojilo, preco?
viem si predstavit moje nadavky za sociku na hocikoho. ako dieta v sk.druzine som leninovi na obrazku v novinach domaloval bradu a fuzy. bola z toho mimoriadna udalost :)
vsetci sme komunisti neboli, ja som dal "vypoved" zo SZM davno pred nejakou plysovou revoluciou. napisal som im, ze nemienim byt v takej mladeznickej organizacii, ktora nevyvija ziadnu cinnost, len berie clenske a napomaha jej celnym predstavitelom v naplnani ich osobnych ambicii.
a na margo komunizmu - komunizmus je blud, len nejaky vyraz, ktory si vymysleli praviciarski sionisti, aby pod ruskom pracujucich okradli inych praviciarov. ziadny clovek uz zo svojej podstaty nie je komunista, lebo kazdy sa potrebuje nazrat a tym padom sa sprava trhovo. bodka.
valdis, dokazanie niekomu ze klame, je utok nanho? chapem, ked ta usvedcia na sude, a odsudia, ze to beries ako utok na teba.
O2H, este raz, budem ta citovat: "Pri prechode na € sa ceny nezvysili ani o cent. Ked uz nieco pises, tak si daj zalezat na tom, aby si neklamal. Nechapem preco to robis?"
- ja chapem, co chces povedat, ale v tvojom komente nebola ani jedna zmienka o zakladnych potravinach. tak ako si ty zaklamal, tak som ta usvedcil z klamstva. bodka.
ja som si nevsimol, zeby boli Rusi obsadili Kyjev.
zem, ludia kupovali viac potravin podobne ako u nas, lebo sa blizili sviatky.
Odporúčame