NATO pomôže pri modernizácii ukrajinskej armády
ggy, zase niekto tu zachadza do pravoveku. krym patril grekom, ked uz chces trepat nezmysly. zijeme ale v novoveku a ako napisal solzenicyn v r. 1998, s ktorym sa zaiste nebudes priecit, citujem:
"Daj Boh Ukrajine úspech v samostatnom rozvoji! Ten je však už dnes historicky zaťažený najmä neúmerným rozšírením sa Ukrajiny o oblasti, ktoré, až do Lenina, nikdy Ukrajinou neboli. Týka sa to aj Krymu. Prijatie Chruščovovho daru, co bolo kedysi minimálne nezodpovedné, je štátna lúpež. Koľko Rusov prijalo s rozhorčením a zdesením túto neospravedlniteľnú podlosť – odovzdanie Krymu Ukrajine do 24 hodín, keď ani v najmenšom neprotestovala naša úpadková diplomacia. Zakaždým, keď šlo o Krym, nasledovala zrada. Je to síce zločin našej volenej vlády, ale ani my, občania, sme nevzdorovali. A po dlhý nastávajúci čas budú sa s tým musieť nové a nové generácie jednoducho zmieriť."