"nie je jasné, či muž chcel spáchať len samovraždu, alebo zabiť ostatných ľudí." - ako velmi si je clovek ochotny nas rat do huby, ked sa snazi presvedcit ostatnych, ze terorizmus, ktoreho povodcom su imigranti a za ktory je priamo zodpovedna politicka garnitura nemecka, je vlastne pozehnanim pre krajinu? Ono totiz pride este jedna vlna precitnutia. Najskor pochopia uz aj pomatani slnieckari, ze su chori, a potom pride pochopenie toho, ze stahovanie narodov je neakceptovatelne, hoci by to boli narody take mierumilovne a tak prinosne pre spolocnost, ze by zavladol raj na zemi. Nikto nedaruje len tak svoju krajinu inemu narodu, tak ako nikto nedaruje svoj byt inej rodine, aby mohol spavat pod mostom. Narod, ktory stratil svoju identitu bude rozpraseny na smetisku dejin a zanikne. Prvym krokom k tomu je prave strata sudnosti ludi, ktori ten narod tvoria.

