Nie, hovorím o drvivej väčšine výsluhových dôchodcov.
24-ročný ním byť nemôže. Školy ste končili za socíku.
Nie, hovorím o drvivej väčšine výsluhových dôchodcov.
24-ročný ním byť nemôže. Školy ste končili za socíku.
Vraj mali ste sa lepšie učiť...
A to hovoria gumy, ktoré by nezmaturovali ani na civilnej učňovke, ale urobili štátnice na výške pre gumákov.
Mne zákon vysvetľovať nemusíš, poznám ho asi lepšie. Mimochodom, podnet na Ústavný súd išiel - paradoxne - na popud právnika Sociálnej poisťovne. Lokalitu neuvediem, aby neprišiel o kšeft. Ale jedno je isté, všetci zelené mozgy "zbožňujú".
Pretože ste gumáci, prešli ste do osobitného systému, do ktorého sme vám prispievali aj my. Ak sa ti to zdá nepochopiteľné, tak skús iný, než zelený mozog.
Mali ste nadštandardné príjmy, z toho nadštandardné odvody. Tými radi argumentujete.
Ale na tie nadštandardné príjmy sa vám skladali všetci pracujúci.
Čo to melieš guma, platili ste RAZ.
Z jednej výplaty vám strhávali odvody RAZ.
Spadol si z jahody? Asi áno, tvoje právne povedomie je viac než mizerné. Preto ti to nema zmysel vysvetľovať. Len taká menšia pomôcka: Súdy nemajú povinnosť rozhodovať v rámci platnej legislatívy. Pohľadaj si príslušný nález ÚS.
Tu nejde o Najvyšší súd, ale o protizákonný postup poisťovne. A ako som už napísal, ide o diskrimináciu ostatných dôchodcov.
Sociálna poisťovňa, ktorá aplikuje ustanovenia zákona č. 461/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov, zosúladila svoju aplikačnú prax so zovšeobecneným právnym názorom NS SR, ktorý bol potvrdený aj mnohými rozsudkami krajských súdov, pri posudzovaní nárokov na dôchodkové dávky tých poistencov
ktorí získali obdobie dôchodkového poistenia podľa zákona č. 461/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov, a tiež dobu služby, ktorú vykonávali ako príslušníci Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Národného bezpečnostného úradu, Zboru väzenskej a justičnej stráže, Železničnej polície, colníci (ďalej len „policajti“), profesionálni vojaci ozbrojených síl, vojaci mimoriadnej služby, atď
Už som ti to pred chvíľou napísal. Ústavný súd o tom ešte ani nechyroval. Píšeš na úrovni zelenej gumy. Vypláca sa to po dohode SP a NS, na základe rozsudku Najvyššieho súdu a niekoľkých rozsudkov Krajských súdov.
Len na základe dohody, bez zmeny legislatívy.
Ty už sa radšej neozývaj, keď ani nepoznáš základné fakty. Na Ústavnom súde sa to nikdy neriešilo, nikto podnet nedal.
Až teraz, proti vám. Stálo ma to 280€ a vyhrám.
Sprosté a primitívne klamstvo. Nič neplatíte dvakrát. Postupne ste platili do dvoch systémov, ake vždy len RAZ - tak ako všetci ostatní.
Stručne a jasne - lampasáci a policajti to dostávajú bez opory v legislatíve, čiže v rozpore s platným zákonom i sociálnom poistení. Priznal to aj Muňko, jeho hovorca oficiálne už tretíkrát.
Máte citáciu aj v tomto článku. Legislatívna zmena sa ešte len priravuje.
Ide o jasnú diskrimináciu akýchkoľvek ostatných skupín obyvateľstva, ktorým Sociálna poisťovňa odmietla akúkoľvek dávku s tým, že to zákon neumožňuje.
Vyzývam preto všetkých invalidných dôchodciv, ktorým z nejakého dôvodu SP odmietla vdovský, starobný, invalidný alebo akýkoľvek iný dôchodok priznať alebo prepočítať, aby sa do dvoch mesiacov obrátili s podaním na Ústavný súd. 150 - 300€ pre advokáta sa vám vráti.
Sociálna poisťovňa spolu s Tuchyňou, Harabinom a Muňkom vytvorila neskutočný precedens, tak nech sa v tom vykúpu všetci zúčastnení.
Zelené mozgy, prestaňte primitívne klamať.
Žiadna nula tam nebola. Už si niekedy videl, aby sa akýkoľvek systém rozbiehal s nulou? Nebuď smiešny, išlo to z našich peňazí.
Chápem, že majú teraz zástupcovia lampasákov a policajtov plné ruky práce, aby si obhajovali pred verejnisťou svoje "ťažko" zarobené peniaze, ale máte smolu. Pre väčšinu ľudí sú len vyžírky.
Poisťovňu žalovať nemusím, už som dal podnet na Ustavný súd.
Výsluhoví dôchodcovia majú dvoj-trojnásobné dávky v porovnaní s ostatnými dôchodcami.
Pre gumy pokračovanie:
Vy ste síce prispievali pred vznikom osobitného systému aj do všeobecného dôchodkového systému, ale VŽDY STE PLATILI IBA RAZ odvody, poistenie, atď.
Tak ako všetci ostatní. Pri vzniku osobitného systému sa doň presunula alikvótna časť peňazí, preto ste o nič neprišli. Preto máte DVOJ AŽ TROJNÁSOBNÉ VÝSLUHOVÉ DÔCHODKY v porovnaní s ostatnými dôchodcami.
To ale pre istotu "zabúdate" pripomínať.
SMER je solidárny k lampasákom, ktorí v týchto dňoch dostávajú doplatky starobných dôchodkov za 3 roky spätne, 7.000 - 13.000€, a k výsluhovým dôchodkom dostanú ešte starobný v rozmezí od 200-400€.
Toľko k solidárnosti sociálnej vlády.
buko1
ani pracovníci na vibračných strojoch, ani ďalší, ktorí boli zaradení do 1. či 2. kategórie, NEPOBERAJÚ výsluhový dôchodok.
Tu vôbec nejde primárne o to, v akom veku odchádzate do dôchodku, ale že k obrovským výsluhovým dôchodkom dostanete niektorí až sumu priemierného starobného dôchodku NAVYŠE.
Nehovoriac o tom, že dostávate doplatok za 3 roky spätne, na jednu gumu 7.000 - 13.000 €.
Zatiaľ čo ostatným dôchodcom štát blahosklonne "pridá až 9 €” k vianočnému dôchodku.
Odporúčame