zamatovi :
ja by som žiadne prijímačky na VŠ okrem talentových odborov nerobil. Stačí uzavretý 1.semester a nasadená laťka vedomostí pri skúškach tak aby vypadlo 30-35% zo stavu nastupujúcich. U techník je to matematika, deskriptíva a fyzika. Dalších 35% vypadne postupne na aplikovaných vedách technická mechanika, pevnosť a pružnosť, časti strojov.
VŠ to je predovšetkým test vôľových vlastností a racionálnych predpokladov študenta ktorý v tých rokoch vedomostne ale aj mentálne dospieva ktoré ten študent ešte v 18tich po skončení SŠ nemá. Ale v náročnom prostredí VŠ štúdia ked vidí že sa nikomu nič neodpúšťa a má pred sebou ostatných kolegov ako na sebe makajú tak u neho vôľové vlastnosti upevnia lebo je ponechaný sám na seba.


