Zrejme nechápete o čo je ten článok a to kam sa vývoj a trh uberá. Výšku pracovných nákladov predsa nestanovujú podnikatelia a predajcovia aut ale kupujúci a teda trh. Podnikatelia vôbec nekalkulujú s tým že sa niečo vráti to by bol od nich tragický omyl končiaci krachom.
Je faktom že dochádza k technickým a technologickým zmenám v hromadnej výrobe a to čo dnes na slovensku existuje je fakticky rýchle zastarávajúce z 80-90 tich rokov a pri snahe konkurovať sa budú výrobné kapacity produkujúce techniky nové produkty budovať na ukrajine za trhom v rusku a bielorusku ešte predtým než ich zaberie čína.
Zatiať sa presúva z ukrajiny pracovná sila ale na ukrajine sa už projektujú nové fabriky.


