Korupcia je neoddeliteľnou súčasťou partajokratického systému takže ak niekto chce odstrániť korupciu musí odstrániť partajokratický systém.
Všetky reči, opatrenia, nariadenia, špeciálne kriminálne služby,dotácie a zákony nič podstatné na korupcii nezmenia lebo hlavná časť korupcie je vykonávaná legálne napr. lobing a teda nepostihnuteľne a aj ked sa náhodou na niečo omylom narazí či už opozícia alebo polícia tak najskôr dôjde k "reorganizácii" príslušnej časti polície a vyradeniu neposlušných policajtov vid česko. A ked to už dôjde cez políciu na prokuratúru a súdy skončí to bud premlčaním alebo výrokom skutok sa nestal.
Hlavnou úlohou represívnych orgánov je ochrana a obrana systému a jeho predstaviteľov vid napr. prípad gorila.


