Pán Nosáľ vybudoval veľmi silne dotovanú Lúčnicu. Aj do roku 1989 bola Lúčnica veľmi silne schodková Po prevrate však načisto stratila opodstatnenie a nie si je schopná na seba zarobiť a tak pokračovala vo svojej existencii ako fanglička slovenskosti a ako zábavka sukromných jednotlivcov za peniaze daňových poplatníkov.
Ak chce Lúčnica pokračovať vo svojej existencii mala prejst na komerčný základ alebo ako spolok skromných spevákov slovenských ľudových piesní a folkloru bez systematickej podpory z verejných financií.


