kuva :
a čo je to socializmus - definujte ho z hladiska politicko ekonomického a z hladiska politického systému.
kuva :
a čo je to socializmus - definujte ho z hladiska politicko ekonomického a z hladiska politického systému.
petrovi :
klamete - nerabovali najdite si dokumentáciu prečo si ich smeli odviezť.
pýche :
Zasa ste sa osvedčil ako nevzdelanec a demagog. Za toto by mala US ambasáda v koncentráku na hviezdoslovavom námestí klopnúť do pozadia a nezaplatiť vám ani cent.
Zrejme ich posiela bulharsko cez saudskú arábiu na základe pokynu USA - ved bol o tom nedávno článok v pravde. Alebo že by to boli tie zbrane ktoré vyrába bulharsko. samotné?
čo by som nemal - lebo VaK sú monopolným alebo dominantným dodávateľom tak ich správanie sa musí prispôsobovať požiadavkám odberateľov.
Tí blbí opoziční poslanci by mali konať na antimonopolnom úrade a ešte len to bude cirkus.
pýche :
vy permamentne klamete a klamete a ešte k tomu ste lenivý prečítať si niečo z historie.
1 Na ukrajine v rokoch 1918-19 nebol hladomor naopak po uzavretí prímeria RaU rátalo s dovozom niekolkotisíc vagonov obilia takže tam obilie bolo a hladomor nemohol byť.
2 Čsl legie bojovali proti červeným preto lebo sovieti s nemeckom a RaU uzatvorili mier a začali prepúšťať z ruskej sibiri do nemecka 400tis zajatcov ktorých chceli nemci nasadiť do bojov na francúzskom fronte.A toho sa francúzi báli lebo mleli s posledného.
Legionári chceli isť domov lebo vojna RaU so sovietmi skončila.Aby francúzi zabránili prepusteniu nemeckých zajatcov tak poslali štefánika aby poštval a obrátil legie proti sovietom a sa zmocnia transibírskej magistrály.
Bol vyvolaný konflikt na trati medzi železničným transportom nemeckých a maďarských zajatcov a transportom legionárov a legionári zablokovali železnicu na toto sovieti reagovali celkom samozrejme požiadavkou na odzbrojenie a pacifikovanie legionárov.
petrovi :
a vy poznáte v japonsku nejaké také mestečko ako je myjava? Ja nie a preto to neviem porovnať. Ale viem že japonsko bolo po vojne totálne demiliritarizované a ČSR živila 230tis plnovyzbrojených vojakov. Ďalej viem, že USA uvalila na ČSR ekonomickú blokádu a vzala jej doložku najvyššich výhod a japonsko ju ako bývalý úhlavný a porazený nepriateľ USA dostal aj cez to že USA stratila vo vojne s japonskom niekoľkostotisíc vojakov.
Ešte niečo?
centovi :
najnovšia správa je že Yazaki zatvára fabriku na kabeláž na východe a presúva výrobu do rumunska.
ano to sa chystá, ale to bude pohreb vodárenských spoločností lebo to bude viesť k totálnemu samozásobovaniu a dokonalej samoregulácii odberu pitnej vody. Ak je merná spotreba 75lt/osobu/deň tak stačí mať doma hoci ak v kúpelni 100lt nádrž ktorá sa naplní otvorom o priemere 1mm toľkokrát koľko budem potrebovať a budem požadovať zmeniť prierez prípojky.
prečo by si to takto komplikovali rieši sa to iným spôsobom - zrazí ho auto s neznámym vodičom alebo ho zastrelí nejaký neznámy černoch pardon afroameričan majúci výcvik v USA ozbrojených zložkách s duševnou poruchou..
Ak je faktom to čo je v článku napísané tak najväčší problém je pokles spotreby pitnej vody a odvedenej vody ktorý má trvalý charakter. S rozvojom a nákupom technologií spracovávajúcich daždovú vodu a kanalizačnú vodu na technickú vodu spotrebovávanú v domácnosti, bude odber výkonov vodárenských spoločností klesať
Najväčší úderom bude to že vymrú hlúpi a lakomí majitelia - dôchodcovia bývajúci v činžiakoch ktorí svojim hlasami bránili využívaniu daždovej vody na technické účely a noví inteligentní majitelia namiesto trucov na schôdzach toto schvália.
Páni odborári toto je následok vášho štrajku a to je len začiatok. Skúste si ešte viac zaštrajkovať a postupne nebude mať priemyselný park lozorno komu dodávať.
Pán Okruhlica nám zabudol napísať prečo títo jedinci dostanú depresiu lebo ak je alkoholizmus a drogy v príčinnej súvislosti s depresiou, tak by nemal liečiť užívanie drog ale poradiť ako predchádzať depresii.
Tak to dopadne u hlupákov a kecálistov - pre normálnych ľudí platí nevykecávať sa a konať a tak aj konajú v bežnom živote - nikdy nedávať žiadne sľuby. Sľuby to je výsostná oblasť politikov - ich sľuby sú beztrestné ak ked s nim klamú občanov a voličov Takéto sluby si politici neustanovili ako trestné - ved prečo by sa mali sami seba trestať.
Aj ked škodlivosť sľubov opilca politikovi je oveľa nižšia ako škodlivosť sľubov politikov opilcovi.
Je to úbohá snaha o zviditeľňovanie sa trabantovej bratislavskej strany bratislavských politických tzv intelektuálov ktorí nikdy nevytvorili žiadnu úžitkovú hodnotu a pridanú hodnotu ktorá by bola komerčne využitá.
Podplácajú mediá tým že pre nich vyrábajú takéto rádoby správy aby médiá mohli zaplniť denné vydanie a aby sa takto mohli zviditeľniť čo pre SITAu znamená zdroj príjmov za predanú správu. Možné je aj to, že SITA im za takéto správy platí podielom z tržby.
JUDr Istotovi :
Aj tento príspevok svedčí o kvalite vášho vzdelania lebo :
1. Nikto nikoho nemôže ničím uraziť lebo aby bol niekto urazený musí sa uraziť sám lebo stav urazenosti je subjektívna vec.
2 Degenerácia jedinca je spôsobená predispozíciou jeho rodičov - čo potvrdzujete aj vy vaším výrokom - mnohokrát dobrí ľudia majú zopsuté deti. Ešte by ste mali napísať čo mienite pod pojmom zopsuté.
3 Ja proti nikomu neútočím, to predpokladajú len vzťahovačné osoby ktoré sa cítia dotknuté spravidla vtedy ked výrok vystihuje vec ako ked kladivo dopadne hlavičku klinca
pietrovi :
1 hladal som a nič som nenanašiel - prosím prekopírujte to do vašej odpovede - stačí jednovetová odpoveď.
3 Výhovorka ktorá nie je faktická - lebo znenie zákona navrhujú konktrétne subjekty a v tomto prípade to bola osoba alebo osoby. Teda žiadna kolektívna nezodpovednosť.
Výhovorka na schvaľovací proces má nasledovnú vecnú podstatu - o schválení alebo neschválení zákona rozhoduje jeden človek ktorí poslancom ukáže či majú alebo nemajú zákon schváliť pokynom palca a tí tak hlasujú. Tohoto človeka však riadi predseda príslušnej politickej strany.
Takúto hodnotu má vaša odpoveď.
Judr Istotovi :
1 Prosím o vysvetlenie ako môže byť kraj - krajina degenerovaná prosim o racionálne vecné vysvetlenie a nie právnické kecy.
2 Odmietanie pomoci je u subjektu ktorý si váži sám seba úplne normálne preto lebo demoralizuje vôľové vlastnosti daného subjektu dosiahnuť svojou vôľou a tvorivou prácou a nie kvákalstvom lepší stav. Daľším dôvodom je že ide vlastne o posilňovanie lenivosti a vlastne správanie sa podľa zásady "pane bože daj a kde chceš ,len ma ticho polož" . Hrdý a sebavedomý človek nikdy neprijme žiadnu pomoc ktorá je zadarmo. V živote totiž nikdy a nič nebolo zadarmo.
3. Ak nejaká osoba pustne tak pustne len vlastným konaním alebo nekonaním. Takí ľudia sú príživníci a vlastne nezaslúžia si plnohodnotnú existenciu a sami sa vyraďujú z radov riadnych občanov. Takí istí sú aj tí čo toto schvaľujú a s tým súhlasia.
Pietrovi :
1.čo je to spoločenská nebezpečnosť a v čom spočíva jej nebezpečnosť?
2 Kto uzákoňuje spoločenskú nebezpečnosť?
3.Kto navrhol - meno - dať do trestného zákonníka paragraf o spoločenskej nebezpečnosti popierania holocaustu?
stoikovi
pangermanizmus - reakčné politické hnutie v 19. a 20. stor. usilujúce sa o zjednotenie všetkých germánov pod nadvládou cisárskeho Pruska
Ide o to či ide o autá na bežnú každodennú prevádzku kde hlavným kriteriom je splnenie účelu tj spoľahlivosť a náklady alebo autá na ukazovanie sa pred známymi, ženami a podobným úchylmi ktoré majú dokázať predovšetkým úspešnosť a prestíž majiteľa auta alebo tiež autami ako investíciami a výstavnými kusmi.
Odporúčame