oprava :
nie východnú časť poľska ale východnú časť pruska.
oprava :
nie východnú časť poľska ale východnú časť pruska.
stoikovi
- čo sa týka toho váženia historie - súhlas.
- je vidieť že ste nežili v nemecku a nepoznáte mienenie obyčajných nemcov.
Pravda klame rusko nezúri - nad prdincom ako poľsko ktoré bude popierať historické fakty sa nik nebude rozhorčovať - zasa sa ukázala sebestrednosť poliakov a vôbec sa nedá čudovať tomu ako skončili v roku 1939.
Stalin urobil v prípade poliakov niekoľko chýb - tá hlavná bola že poliakom daroval východnú časť poľska. Hitler neustále poukázal na krivosť poliakov a oprávnene.
celý ekoteroristický humbug ktorý robia ekoteroristi okolo energetickcýh nákladov na výrobu generátorov premeny energie je dobrý akurát tak pre kvákalov ktorí nemajú o čom písať a tak píšu o tzv ekologii.
Zásadné je nasledovné :
1. Domácnosti majú za cieľ prejsť na totálnu autarkciu vo všetkých druhoch médií vrátane vody - technologie existujú.
2 Tejto tendencii sa musia prispôsobiť vyrobcovia domácich spotrebičov - prejsť na nízkonapäťovú technologiu.
3. Nadalej znižovať energetickú spotrebu domácností s cieľom pasívnych domov a aktívnych budov.
Z toho vyplýva potreba zmeny tvorby a spotreby energie a to vyžaduje výrobu nových materiálov a zariadení.
Som zvedavý ako budú čistiť tie solárne panely čo sú ukázané na ilustračnom foto Je známe že ich treba čistiť najmenej každého polrok podľa oblasti lebo ich účinnosť bez čistenia klesá až o 15%.
Staré slovenské porekadlo hovorí že pánboh každé prasa nejako poznačí.Nuž čo hrnko zostane hrnkom.
helosovi:
- naša debata o stravovaní začala o terajšom stave vo VW podľa argumentácie jedneho zamestnanca
- čas na stravovanie v ČSSR do roku 1989 - jeho dlžka bola daná zvyklosťami dopravou do zamestnania ako i otváracou dobou obchodnej siete najmä v smennej prevádzke ale hlavne snahou byť čo najskôr doma - teda ide o civilizačný faktor postupnej zmeny kovoroľníkov na priemyslových robotníkov Kedže civilizácia postupovala zo západu na východ aj slovensko bolo za čechami oneskorené o 25-30 rokov a oproti nemecku o 50-70 rokov o to sa mali možnosť presvedčiť tí čo boli za slovenského štátu pracovať v rakúsku, nemecku francúzsku.
- neviem čo myslíte pod zlepšením stravovania ale do roku 1989 problémom neboli financie - skôr bol problém v nedostatku a výbere surovin a polotovarov. Pokusy so zmenou štruktúry stravy boli neúspešné - stravníci požadovali ťažké, sýte a veľké množstvo jedla.
sorbonovi :
- o eskalácii USA vo vietname zrejme nemáte vedomosti.
- Afganistan by nikdy nebol sovietskou republikou tak ako nebol,britskou koloniou napriek masívnym snahám britov - mali by ste si o tom niečo prečítať.
Ked ste v rauši tak sa nemiešajte to rečí dospelým.
Ano Drozdov bol ten ktorý naskočil na hru CIA ktorá mala pod dozorom niektorých nelegálov a legálov v USA a krmila ich hodnovernými plánmi USA na zmocnenia sa AFGANISTANU a tým ohrozeniu životných záujmov ZSSR. Na základe jeho informácií Brežnev a Ustinov rozhodli o napadnutí Afganistanu a zavlečení ZSSR do rovnakej vojny ako USA vo Vietname.
Brzezinsky to jasne pomenoval - cieľom bolo aby si sovieti zašpinili ruky od krvi ako USA vo Vietname a zdevastovali si ekonomiku tak ako USA a stratili morálnu prevahu a autoritu vo svete.
Lukáš perný - zabudol ako u tiekli sliny ked lízal výklady tuzexu lebo si nemohol kúpiť v bežnom obchode tovar ktorý bol za konvertibilnú menu a potajomky kupoval tuzexové bony pred tuzexom za účasti chlapcov zo VI.B.
No a to je tá jeho chyba v lákavých počtoch ktoré opublikoval. Skrátka píše presne tak ako predprevatoví propagandisti len to čo mu vyhovuje. On zabúda že preprevratoví politici sa tiež radi v ekonomike odvolávali na marxa ale v praktickom živote marxa ignorovali doviedli ako komunistov tak aj nepartajných až k prevratu ktorý zorganizoval buzík vašek lahvel
helosovi
ad3. v podniku som nechal stanoviť pre dodávateľa stravovacích služieb optimalizované umiestnenie stravovacích miest vrátane dopravných trás pre dodávku stravy a trás stravníkov jednotlivých pracovísk.
ad4. Vo vnútropodnikovom predpise tak ako ja, nik nedovolí žiadnu benevolenciu alebo nejaký nejasný alebo benevolentný výklad.
helosovi :
2 Prestávka na obed nebola 30min ale 20 min. Stačí ak si prečítate metodiku normovania práce.
3 Určite v predpise nebola veta " ak mali problém prísť do jedálne ".
4 Zamestnávateľ vo svojom záujme zabezpečí stravovanie dodávateľským spôsobom tak aby prestávka netrvala viac ako stanovený čas, o tom nepochybujte.
5 Ale kedže zamestnancov zastupuje u zamestnávateľa odborová organizácia ktorá dostáva od člena odborov členské príspevky zamestnanci by sa mali žiadať nápravu u odborov a tí od zamestnávateľa.
124 ovi
vy nie ste robotník, vy ste príživník. Z čoho budete žiť ked nebudete zamestnaný v nejakom podniku?
124 - ovi :
no a ked štrajkujúci zamestnanci spôsobia zavretie fabriky - teda svoje prepustenie - tak budú mať právo na podporu z nezamestnanosti a cigánske sociálne dávky
Len vy a ani tí čo štrajkujú si neuvedomujú jeden podstatný fakt - prv než na slovensko prišli Hyundai a Peugeot požiadali o referencie nie politikov ale managerov VW ako zo slovenska tak aj vo Wolfburgu.
Vy zrejme neviete ako to chodí v podnikateľských kruhoch - stačí jedna zlá referencia od spoľahlivého prameňa a máte po reputácii. A nikto to nezastaví ani fico a ani žiadny politik.
Pán súdruh Ondriaš
neviem nad čím sa tu verejne pohoršujete. Ved do roku 1989 ste sa masívne odbavovali na podobných výčinoch USA ako na boji kapitalizmu proti komunizmu a to celkom rovnako ako USA ideologovia. Bud ste klamali, alebo ste ako nedovzdelaný jedinec nepochopil že nejde o vôbec o ideologiu ale o geopolitiku.
Čo je najhoršie že ste čs.verejnosti zakázali prístup ku "kacírskym" dielam napr. o geopolitike.A nielen o geopolitike dokonca ste zakázali publikovať aj knihu o eurokomunizme a pritom ste ju mali preloženú ale odloženú a neprístupnú verejnosti - toto zasa vaši USA pendanti nerobili.
Ak sa niekto zaslúžil o pokrivený pohľad na svet a svetové dianie v záujme UVKSSZ a UV KSČ tak to neboli kapitalisti ale žiaľbohu celkom vrcholní partajníci KSČ a KSS - teda partajníci. Takže sa ani nečudujte že neviete čím vás kapitalizmus prekvapí.
Apropo definujte prosím čo je to podľa vás kapitalizmus z hladiska politického systému a z hladiska politicko-ekonomického?.
Ten rezník predpokladá že sme hlupáci - ved ani on sám neverí tomu čo tvrdí.
navrhujem aby za vozenie sa vo vozni muzeálneho veku bola osobitná prirážka pre cestujúceho podľa pravidla čím starší vozeň tým vyššia prirážka
Mohamedovi
aký je rozdiel medzi ozbrojeným zločincom a policajtom v civile ked vás zastavujú a naháňajú v aute?
Samozrejme že každý v pude sebazáchovy nezastaví a uteká ako môže alebo sa bráni.
helosovi :
ja som nepísal o dodávateľoch jedla ale o dodávateľoch stavovacích služieb. Lebo celkom určite takto zneje zmluva. No a stravovacie služby končia odchodom stravníka zo stravovacieho zariadenia.
Dodávatelia stravovacích služieb určite vedia koľko trvá prestávka na najedenie a preto so zamestnávateľom majú dohodnutý harmonogram postupného nástupu jednotlivých skupín stravníkov do stravovacieho zariadenia a výdaj stravy majú mať tak organizovaný.
Mali by ste sa isť pozrieť do poriadne organizovaného závodu - ved toto fungovalo už za socializmu.
Racionálnejšie než predlžovať prestávku na najedenie sa stravníkov a tým tolerovanie neplnenia zmluvy je po opakovanom upozornení rozviazať zmluvu s dodávateľom stravovacích služieb a nájsť takého ktorý bude plniť dohody zmluvy.
čudujem sa vám že sa miešate dol toho čomu nemáte ani nárok porozumieť.
Odporúčame