Jusianovi :
Len veľmi hlúpi ľudia posudzujú historické udalosti terajším metrom resp. konjukturálnym politickým metrom. No a tak to aj vypadá. Vedenie KSČ klamalo o slovenskom štáte a nedovolilo prístup k historickým prameńom ale o to to bolo horšie pre nich lebo vtedy ešte žili pamätníci.
To isté platilo nielen o slovenskom štáte ale aj o protektoráte.
Ak by bolo niečo tragédiou tak by to bolo to keby kotlebovcov zakázali resp. proskribovali, totiž v tom prípade pre zločiny je treba zakázať všetky poprevratové politické strany.


