Vsak dovysvetlite Vy prosim.
Az na to, ze volby sa ukazuju ako ruleta, ktorej sa zucastnuje cast ziskuchtivých ludi a cast ludi malorozhladenych. Takze volby bude pravdepdobne potrebne predcasne zopakovat a pre tych nerozhladenych pred tym ako s uskutocnia zriadit osvetove besedy a sirit osvetu o stave vo svete a u nas.
Iba ste zahrali, ze ste to nepochopili spravne? Ide o nim propagovane finty cez odvodovy bonus?
Nesuhlas ! Aka pohoda bude Sulik na Ministerstve financii? Sociopat, ktory neuznava medzigeneracnu solidaritu, presadzuje presuvanie plateni dani z prijmov a odvodov na zamestnacov v plnej miere, chce legalizovat straty na vybere dani pre podniky (teda korporativnych dani od oligarchov) ich oficialnym znizovanim. Pritom boj proti danovym neplaticom prebieha v statoch Europy vsade, su uz zmapovane metody tzv. optimalizacii dani = unikov (cez danove raje, cez transferove ceny, ...). Poriadny vyber dani riesi to, ze stat nie je podfinacovany a dava zadostucinenie pracujucim, ze aj tie zisky, ktore vznikaju z ich prace a koncia na uctoch zamestnavatelov su poriadne zdanene a sice oklukou, ale sa im vracaju cez sluzby statu.
Je vela ludi volicov Smeru slusnych socialne orientovanych. Len ich ubudlo preto, ze ti co odisli a volili OLaNO sa uz nevedeli zmierit s tym po 12 rokoch, ze sa nic nerobi s totalitnou sudnou mocou, s danovymi neplaticmi a unikmi dani, s klientelizmon, korupciou a prebujnelou administrativou.
2000 Sk je 66,66 Eur. Teraz sa plati Telekomu kolko? Hladal som cennik, no vsetky aparaty su uz bezsnurove a stoja od 30 Eur do 192 Eur. Ak k tomu priratame poplatok za instalaciu, tak neviem, neviem ....
Ak by tam neboli pridruzene zivly z ostatnych stran buducej koalicie, najma zo SaS a z Za ludi. Odvazne zeny Ciganikovu a Remisovu, mozno aj zopar dalsich buducich poslancov z tychto stran vynimajuc.
Chodi na tieto rozhovory pan Matovic sam? Bez dalsich ludi z timu organizatorov hnutia OLaNO ? Nech sedia aspon v predizbe a cez prestavky rokovani robia poradcov.
Roky je na smiech a aj k zlosti tento clovek. To je neuveritelne !
Neideme organizovat obcianske protesty proti jeho menovaniu za ministra ? Strana SaS sa dostala ledva do parlamentu.
Uz mame skusenost z minulej vlady ako taki s minimalnou kompetenciou (poverenim zastupovania) od obcanov sa tam strcia a potom sa chovaju ako by oni mali urcovat rozhodnutia strategickeho a existencneho charakteru statu.
To su take zavery z jeho i Vasej strany, ze clovek si povie "to fakt si myslite,ze sme stale vsetci sprosti?"
Ten Vas 1.odsek: "...ak sa zlepší podnikteľské prostredie, posunie sa celá krajina vpred.Podnikatelia budú mať vyššie zisky, budú konkurencie schopní a budú mať na vyššie výplaty zamestnancom."
Ako nizke dane generuju sucasne , opakujem sucasne, vyssie zisky a konkurencieschopnost? Samozrejme bavime sa o ziskoch po zdaneni.To, ze podnikatelia si zhrabnu do zisku co by mali rozdelit tym, ktori ho v najvacsej miere tvoria,tym vytvaraju sucasne konkurencieschopnost? Tie vily, jachty ci ine mamonarske a grofske prejavy? Korporativne dane sa predsa pocitaju z danovych zakl-ov,ktore su ponizene aj o naklady na mzdy. To je ohlupovanie, ze percentualne nizsie dane vytvaraju podnikatelovi vyssi fond na vacsie vyplaty. Danovy zaklad si moze znizit vyplatou vyssich miezd a teda aj znizit vysku platenej dane.
Vyssie dane ho budu motivovat, dat vyssie vyplaty a znizit takto danovy zaklad.
Ekonomika nefunguje aj preto, ze Sulik robil niekedy pred rokmi poradcu Miklosovi a kratky cas tusim aj sam bol na Ministerstve financii. Podnikatelia sa stali triednymi nepriatelmi uz vtedy, ked sa im podarilo olupit zamestnancov podnikov odkupovanim akcii (kuponovych kniziek) po velkej privatizacii, ked potom ziskali majoritne podiely akcii namiesto toho, aby pracujucich zapojili do spolocneho podnikania ako akcionarov podnikov, v ktorych oni vytvaraju svojou pracou uzitkove hodnoty, ktore si potom podnikatelia s obrovskym ziskom pre seba odpredavaju. Preco obvinovat Fica, ze z nich robil triednych nepriatelov? Na to prisli uz ludia sami.
Co sa tyka prebyrokratizovania agendy v malom podnikani to treba skutocne zrevidovat. To vsak nie je to co chce robit ako to hlavne Sulik. Ono sa to javi, ze on v tych svojich zvratenych vymysloch nemal nikdy plnu podporu ani v SaS. Mali 5.7%? "Tak nech drzi balonik !"
Nebavme sa o malej rodinnej firme.Zisk tvoria zamestnanci svojou pracou ked vytvaraju uzitkove hodnoty (tovary, sluzby), ktore sa odbytuju so ziskom a ktore si oligarcha prisvojuje.
Mzdy su vseobecne nizke v porovnani k ziskom putujicim na ucty oligarchov. To je take balamutenie, ze si treba najst pracu tam kde su vyssie mzdy.
Otazka preco by mali oligarchovia (to je ten niekto iny) davat dobre platenu pracu je lahko zodpovedatelna: Lebo oni su ti, ktori si prisvojuju prilis vela z toho co vyprodukuju pracujuci.
Potom je stat podfinancovany a ludia ziju z ruky do ust.
Je nepochopitelne taketo podnikanie ked vlastnici firiem sa zenu za ziskami iba pre seba, bezohladne a vôbec si neuvedomujuc ako ta ich chamtivost sposobuje podfinacovanie statu a okradanie zamestnancov.
Aj v mensich firmách podnikatel (krestan, ludomil, cestny clovek, charakterny, skromny, odsudzujuci mamonarstvo) sa moze delit naplno so ziskom so svojimi zamestnancami a aj pritom necha rozumne cast zisku na rozvoj.
Preco by pre nas mali byt vzorom staty, v ktorych zdieraju masy ludi chamtivi globalni velkokapitalisti? Irsko je cez posobenie mnohých firiem danovym rajom. V suvislosti s Google "Dvojita irska s holandskym sendvicom" je exemplarny priklad.
V globálnom svete regulacie zmeny predpisov musia nasledovat tak, aby vyhovovali v podstate vsetkym. Ak sa pripustia take maniere ako su v Irsku, nasledovane napríklad lokalnymi upravami podla Vasich predstav p.Poctar na Slovensku, v Madarsku, je len otazka casu, kedy jednotlive oblasti (funkcie) statu, budu smerovat k zhorseniu ich funkcnosti v globale a vzniknu konflikty. Cakame na zasahy novej vlady pri financmych tokoch s transferovymi cenami.
Interakcie ludi vsetkych postaveni a v kazdom case potrebuju jasne, na baze pravidiel zalozene usporiadania tak, aby boli zisky maximalizovane nielen pre vsetky dotknute strany, ale pre celosvetove spolocenstvo obycajnych ludi (OLaNO? :-) )vseobecne, a aby boli naklady na konflikty minimalizovane.
Preco by pre nas mali byt vzorom staty, v ktorych zdieraju masy ludi chamtivi globalni velkokapitalisti? Irsko je cez posobenie mnohých firiem danovym rajom. V suvislosti s Google "Dvojita irska s holandskym sendvicom" je exemplarny priklad.
V globálnom svete regulacie zmeny predpisov musia nasledovat tak, aby vyhovovali v podstate vsetkym. Ak sa pripustia take maniere ako su v Irsku, nasledovane napríklad lokalnymi upravami podla Vasich predstav p.Poctar na Slovensku, v Madarsku, je len otazka casu, kedy jednotlive oblasti (funkcie) statu, budu smerovat k zhorseniu ich funkcnosti v globale a vzniknu konflikty. Cakame na zasahy novej vlady pri financmych tokoch s transferovymi cenami.
Interakcie ludi vsetkych postaveni a v kazdom case potrebuju jasne, na baze pravidiel zalozene usporiadania tak, aby boli zisky maximalizovane nielen pre vsetky dotknute strany, ale pre celosvetove spolocenstvo obycajnych ludi (OLaNO? :-) )vseobecne, a aby boli naklady na konflikty minimalizovane.
Nebavme sa o malej rodinnej firme.Zisk tvoria zamestnanci svojou pracou ked vytvaraju uzitkove hodnoty (tovary, sluzby), ktore sa odbytuju so ziskom a ktore si oligarcha prisvojuje.
Mzdy su vseobecne nizke v porovnani k ziskom putujicim na ucty oligarchov. To je take balamutenie, ze si treba najst pracu tam kde su vyssie mzdy.
Otazka preco by mali oligarchovia (to je ten niekto iny) davat dobre platenu pracu je lahko zodpovedatelna: Lebo oni su ti, ktori si prisvojuju prilis vela z toho co vyprodukuju pracujuci.
Potom je stat podfinancovany a ludia ziju z ruky do ust.
Je nepochopitelne taketo podnikanie ked vlastnici firiem sa zenu za ziskami iba pre seba, bezohladne a vôbec si neuvedomujuc ako ta ich chamtivost sposobuje podfinacovanie statu a okradanie zamestnancov.
Aj v mensich firmách podnikatel (krestan, ludomil, cestny clovek, charakterny, skromny, odsudzujuci mamonarstvo) sa moze delit naplno so ziskom so svojimi zamestnancami a aj pritom necha rozumne cast zisku na rozvoj.
Cize bez likvidacnych umyslov ho ocenil spravne ! :-)
Ekonomika nefunguje aj preto, ze Sulik robil niekedy pred rokmi poradcu Miklosovi a kratky cas tusim aj sam bol na Ministerstve financii. Podnikatelia sa stali triednymi nepriatelmi uz vtedy, ked sa im podarilo olupit zamestnancov podnikov odkupovanim akcii (kuponovych kniziek) po velkej privatizacii, ked potom ziskali majoritne podiely akcii namiesto toho, aby pracujucich zapojili do spolocneho podnikania ako akcionarov podnikov, v ktorych oni vytvaraju svojou pracou uzitkove hodnoty, ktore si potom podnikatelia s obrovskym ziskom pre seba odpredavaju. Preco obvinovat Fica, ze z nich robil triednych nepriatelov? Na to prisli uz ludia sami.
Co sa tyka prebyrokratizovania agendy v malom podnikani to treba skutocne zrevidovat. To vsak nie je to co chce robit ako to hlavne Sulik. Ono sa to javi, ze on v tych svojich zvratenych vymysloch nemal nikdy plnu podporu ani v SaS. Mali 5.7%? "Tak nech drzi balonik !"
Ono v tom stave ako sme, je skutocne lepsie vsetko ako byvala vlada. Zalovil som po historii tych krtizovanych podnikatelskych aktivit Kisku. Nadabil som na diskusiu z casu pred volbami prezidenta v roku 2014. Dlhsie citanie, ale clovek si pri nom uvedomi, ze my sa motame uz viacej ako desatrocie v rovnakých problemoch a k lepsiemu sa to nehybe. Je tam vela dlhorocne známych diskuterov, mozno sa tam tiez najdete Vid. https://debata.pravda.sk/debata/321183-prezi…
Ak by ho aj vrazal do firmy, tak ma potom zaviest akcie firmy pre zamestnancov (v podstate podiel na vyssej hodnote majetku firmy zo zisku), ktori vytvaraju svojou pracou ten zisk. To je alternativa kedy by sa tento postup dalo pri dokladnej kontrole odbormi akceptovat.
Odporúčame