Richterova dochodcovska solidarita sposobila, ze priemerne dochodky rastu. Hmm, to som si neuvedomil, zabudol som na to. Ale to je v poriadku, ze sa valorizuje nie percentami ale rovnakou ciastkou, len ta vyska valorizacie nie je v poriadku.
Velke diferencovanie v prijmoch po prevrate (to sme v roku 1989 strganim klucmi nechceli dosiahnut) sposobilo aj rozdiely v odvodoch (Vy ste ich nazvali dane, ktorymu tie odvody vlastne naozaj su) a aj obrovske rozdiely v dochodkoch. Medzi dochodcami sa vytvorili kasty z byvalych sudcov, prokuratorov, vysokych statnych, regionalnych a mestskych i europskych uradnikov, primatorov, poslancov, generalov v armade a v policii, rektorov a prorektorov vysokych skol, dekanov fakult, riaditelov bank, nemocnic, vsetko ludi z neproduktivnych cinnosti bez tvorby skutocnych uzitkovych hodnot (vacsinou sa zivia intriganstvom a spekulaciami).


