Ďalšia rana pre žiarsku hlinikáreň. Pre vysoké ceny elektriny obmedzuje výrobu
keď som písal pred 3 týždňami, že mi SPP vyúčtovalo za november elektrinu za 212 eur/MWh, naopak za október som mal na faktúre 100 eur/MWh, bol som obvinený z toho, že klamem, zavádzam, hoaxujem, alebo že som nový zákazník, ktorý si za to môže sám.... dnešné stretnutie s riaditeľom jedného obchodného centra, kde mám prevádzku - nájom ide hore o infláciu, t.j. 4,9%, spoločné prevádzkové náklady netuším, ale ak by ich aj nezvyšovali, tak si to vyúčtovaní zaplatíme, marketing ide hore tiež a elektrina o 75%... napr. tam som platil mesačne okolo 150 - 180 eur s dph, idem na max. 300 eur.... t.j. celkový mesačný nárast nákladov je na úrovni cca 500 eur na jednu smiešnu 60m2 prevádzku aj s rastom miezd.... veľa reštaurácií to zabalí, lebo ak dnes im chodia energie za 3.000 - 4.000 eur mesačne, po novom im príde aj za 5.000 - 6.000 a to nedajú... táto vláda bola na dopady upozornená, suľo na to reagoval, že lepší rok nemali vo svojej histórií a som si istý, že keď začnú konať, bude neskoro...