zdeno chára dosiahol viac ako ostatní, nepatril nikdy k ofenzívnym obrancom, ale bol dlhé roky platným hráčom na ľade, kapitánske céčko nosil dlho.... k jeho práci však patrila a patrí ak ochrana produktívnych hráčov, preto sa často zapájal do bitiek, napr. s valábikom, lebo situáciu vyhodnotil ako útok na strelca, t.j. niekoho, kto vyhráva zápasy gólmi, ale zas na druhej strane to taktiež nepreháňal a zároveň sa nikoho nebál, nebolo treba ho núkať, navyše ani jednu bitku neprehral... bitky sú v NHL účasťou šou.... preto chváliť ho za to nebudem, ani odsudzovať, robil si svoju prácu dobre, prstene za SC to dosvedčujú a len čo dosiahne poslednú možnú métu v rámci súťaže, končí v nej....a pre všetkých, ktorý ho odsudzujú, nech sa každý pozrie, čo dosiahol sám a potom nech ukazuje na iných...

