Národný cyklokoordinátor: Cyklistu treba obísť v druhom jazdnom pruhu
najväčší nepriateľ slovenskej ekonomiky a štátu je cyklista, lebo:
1, pri výrobe:
- nepotrebuje veľký závod s tisíckami pracovných miest
- žiadne špeciálne suroviny a čipy
- nízka spotreba energia taktiež nepomôže energo biznisu
2, počas prevádzky:
- nepotrebuje žiadne špecializované servisy, v ktorých pracujú tisícky ľudí
- nepotrebuje žiadne veľké sklady náhradných dielov
- nepotrebuje žiadne drahé poistky
- a pri nejakej malej nehode prakticky nemá ani veľkú škodu
- požaduje cesty, ale za ich používanie neplatí...
- neplatí žiadne spotrebné dane z predaja PHM
3, dosah
- každý, kto bicykluje potrebuje menej lekárov
- nezarobia ani zdravotné poisťovne
- nehovoriac o tom, že mcdonald a spol má smolu
a teraz im chceme dať ešte aj 2 m miesta na ceste, kde sa často ledva zmestia 2 autá... jediné opatrenie, ktoré by sme mali prijať, je cestná daň pre každého vlastníka bicykla napr. vo výške ceny diaľničnej známky, aby sa z toho financovalo výstavba cyklociest.. sorry, ale ekonomika nepustí