čo som ja čítal, tak západ začína dosť obmedzovať očkovanie starých nad určitý vek, tehotných, dokonca baby, ktoré plánujú otehotnieť.... a to hovorí samo o sebe, že niečo nie je v poriadku, povedzme to však aj inak - angličania schválili použitie vakcín v rovine emergency, t.j. núdzové, resp. pohotovostné použitie, preto vyčlenili dosť veľa skupín ľudí mimo očkovací systém, naopak, naopak EÚ sa tvári, že všetko je ok a očkujeme aj z ich pohľadu vysoko rizikové skupiny ohľadom negatívnych následkov.... v Nemecku tiež vidia dosť vysokú úmrtnosť starších po očkovaní... v čom je problém? ja si počkám na slovenskú vakcínu a som ochotný ju aj zaplatiť.... nehovoriac o tom, že nová mutácia spochybňuje celé súčasné očkovanie a už je to aj dokázané cez niekoľko štúdií...


