dnes je móda udávať kňazov za zneužívanie, aj keď k nemu nemuselo dôjsť.... ale pokiaľ sa zneužívanie nepreukáže, nikto sa nebude kňazovi nebude ospravedlňovať, ale na jeho osobu a cirkev sa bude jedna radosť útočiť a keď zomrie, tak s nálepkou pedofil... - dnes veriaci a cirkev ako celok čelia rovnakým nástrahám ako za čias socializmu - prenasledovaniu, väzeniu, osočovaniu, len sa to robí inak a premyslenejšie ako za vtedajších čias...


