Slovenské VŠ? Veľa škôl, slabí profesori, nezáujem o techniku
Dôsledok financovania a tzv. "trhu".Káždá VŠ má snahu získať čo najviac študentov, lebo sú to prachy. Štát nereguluje, t.z., produkujeme nepotrebných odborníkov. Dávame peniaze na niečo, čo nevyužijeme, čo nám nebude slúžiť k lepšiemu životu. Teda, už dnes sa ochudobňujeme s výhľadom chudoby na staré kolená. Dnes mám menej peňazí, lebo dávam v podobe vyšších daní na školstvo, a na dôchodku budem mať menší príjem, lebo časť ľudí so vzdelaním nebude produktívna, nevráti a ešte bude brať od ostatných rôznu podporu.
Regulácia v podobe poplatkov podľa fakulty od 150 do 500 eur semestrálne. U spoločensky žiadaných technických oborov menej, u tzv. sociálnej práci viac, u politológov najviac....