Zatiaľ to hodnotím, ako najtvrdší útok Mikloša na druhý pilier.
Je to vcelku logické, ak bude málo aktívnych a veľa dôchodcov, bude malý dôchodok ako trest za to, že si v mladosti nenarobili detí - na starosť nemá na nich kto pracovať.
Ale demografická kríza bola hlavným motívom pre zavedenie "sporenia" v DSS, tzv. 2P.
Ak sa však presadí, že dôchodky budú len z toho, čo sa vyzbiera, Mihálova valorizácia je bluf.
K tomu všetkému by som si prial, aby aj poslanci a vláda mali vo svojich platoch podobný koeficient. Predsa to dlhodobé znižovanie motivácie občanov mať deti, by mali pocítiť vo svojich peňaženkách aj oni.


