taký politický prešľap si Miki dovoliť nemôže: za šéfa NBU človeka, ktorý vykoná "pomstu". To sa v politike nerobí. Nájde sa iný diskreditujúci dôvod (viď Clinton, Berlusconi ...).
Odstrániť Harabína nie je ľahké a primitívne metódy sa používať nemôžu (viď Mikloš, ministerka, ÚS). Ak bude naďalej platiť, že si sudcovia budú voliť radu a tá volí vyššie, Harabín bude stále tam, kde je. A nikto nemá tisíc sudcov, aby vedel stav okamžite zmeniť. A hlavne, Harabín je aj metla - skrátenie priemernej doby riešenia sporov - je jeho zásluha. A aj to, že z najvyššieho súdu sú rozsudky už doručované do 30 dní od vyhlásenia. Za Karabína boli stranám v súdnom spore doručené neraz aj po deviatich mesiacoch po vynesení rozsudku. To pomáhalo povinným a ukracovalo práva oprávnených.


