česi majú kumulatívny 7 dňový priemer 11000, čo by bolo v prepočte na počet obyvateľov na SR asi 5000
my aj s plošným testovaním sme ledva dosiahli takéto čísla ....
preto by som porovnanie s českom považoval (a to aj vzhľadom na správanie čechov a oveľa pomalšie zavádzanie opatrení) za neracionálne ... aby som bol formálny ...
ak sme kúpili prístroje a nemáme obsluhu tak je otázka ako sa ministerstvo pripravovalo na druhú vlnu?
a ak sa nakazí personál, tak je to otázka či a prečo sú tam všetci pacienti hospitalizovaní .... (ps ... nakazený lekár bez príznakov môže kľudne ordinovať medzi nakazenými .... ;o)))) a viem, že to aj robili v čechách)

