ale si.. len oni ťa nechcú-...
takže všetko čo je v starom zákone už neplatí?? dobré.. tak ani určenie ž eje jediný boh.. že stvoril človeka.. lebo to v novom zákone nie je.. karol.. prepáč. ale drístaš.. ak neplatí starý zákon, lebo ježiš dal nový.. tak ste vetvy bez kmeňa a koreňov.. drístaš bratu.. buď platí všetko alebo NIČ
lpatí pre teba desatoro,???? zasa si neodpovedal.. takže odpoviem za teba.. ak platí desatoro.. kto vám dal právo určiť čo zo starého zákona platí aj pre kresťanov a čo už neplatí??? vy tvrdíte.. ž všetko v biblii je večná pravda.. a netreba ju revidovať.. ako to?? že revidujete čo bude platiť a čo nebude pri ceste k vykúpeniu?? čo musíte a čo nemusíte z prikázaní PLNIŤ??? to je pokrytectvo.. lebo ak je to všetko neomylné a pravda.. MUSÍTE dodržiavať VŠETO.. nielen to čo sa vám páči.. aj platí desatoro.. tak aj zákaz holenia brady.. a príkaz používať jamu n akadenie za táborom.. a nie splachovací záchod v tábore.. že ho vtedy nepoznali?? že ide o princíp??? ale to je predsa zevízia biblie podľa vedeckých poznatkov.. ako tých učebníc.. nad ktorou sa posmievate.. takže?? revidujete príkazy z biblie.. a NIKTO vám nedal na to právo.. ani si vyberať čo ano a čo nie.. ste pokrytci karol..
klin .. platí pre teb desatoro?? stačí ano alebo nie.. ovšem ak si veriaci v boha.. ak nie.. tak je jasné že nič tvoja odpoved nerieši
neobjavil.. viem to velice dlho.. len woman to akosi nechce priznať..:) už od inej diskusie.. ked som jej písal o vydieraní typu bud ja alebo fotbal.. bud ja alebo pivo.. čo použila aj radičová ako priemerka tohoto štátu.. :) vydierala ako žena.. a nekomunikovala ako politik..
anoo.. o tom ja ja hovorím.. dnes nie.. zajra možno nie.. pozajtra žeby ano??
boh sa nevolá JHVH.. to je opis jeho vlastnosti.. večnosti.. ale nie meno.. prčo s akarol neustá,e modlíte k ježišovi?? ak nie je bohom?? ale bohom je jeho otec?? ďakujem za odpoveď
znova.. jednoduchšiu otázku už položiť nemôžem.. PLATÍ DESATORO AJ PRE JEHOVISTOV??? prosím,.. ak ste pochopili otázku odpovedzte stručne áno.. alebo nie.. bez zbytočných iných slov ďakujem.. karol.. buď chlap a odpovedz..
som to už písal pod iný blog.. fico NIKDY nepovedal ž ebude kandidovať an prezidenta.. vžd ylen povie.. toto ej vaša téma..mne s ňou dajte pokoj.. teraz nie je tá správna doba.. máme dôležitejšie problémy, .. ale zároveň ani NIKDY nepovedal NEBUDEM KANDIDOVAŤ v najbližších prezidentských voľbách.. takže.. nepovedal ani že bude.. ako sa snaží autor vsugerovať.., ani že nebude.. ako sa snažia obhajovať ficovoliči.. on jednoducho čaká ako sa to vyhrbí.. takže klamú tí čo hovoria, že povedal .. budem kandidovať.. ale zároveň klamú aj tí čo hovoria.. že povedal.. kandidovať nebudem.. skrátka slovenská realita.. pravdy sa nedopátraš,, aj keď ju tušíš :D osobne si myslím, že za určitých podmienok "trhu" sa obetuje a kandidovať bude.. rovnako ako ivet.. tá síce hovorí že nie.. ale čo znamená u žien NIE???
takže neplatí desatoro ktoré bolo v litere na kameni?? v starom zákone?? toto chceš povedať?
http://www.obnova.sk/clanok/ukrizovanie
takto nejak to vyzeralo.. podľa starých kresieb.. a ešte čosi.. vidíte KôL??, n kotrý sa upevnilo to brvno ( patibulum) čo si potrestaný niesol?? a tak vznikol kríž.. takže je úplne irelevantné či hovorí niekto na kríži alebo na kole .. že bol popravený.. na kole by nemohli rozopäť horné končatiny.. .. Rimania používali kôl.. na ktorý dali to krížne brvno- patibulum.... a vzniklo čo?? no kríž.. to pre bratov svedkov jehovových..
mária.. aby si vedela o kom hovorím.. tak tu ... http://sk.wikipedia.org/wiki/Pio_z_Pietrelci…
p o smrti ich nemá.. a bol vyhlásený za svätého.. a mal ich na zlom mieste.. presne na takom.. ako je na sochách v kostoloch.. omylom.. lebo cez dlaň sa neukrižovávalo..
bud pršať 40 dní.. a z malého potôčika sa stane obrovská rieka, ktorá zmetie mesto.. opýtaš sa KTO zvalil to mesto??? veď to bola taká sila, že to niekto urobiť MUSEL.. a odpoveď bude.. to tie malé džďové kvapky.. a ty .. veď kvapka nemá takú silu, aby zvalila veľké mesto.. NEMÁ????
a toto si kde vzal?? že teraz príkazy SZ neplatia,, ved neustále opakujete, že biblia je stále platná ako celok.. ty chceš povedať že neplatí desatoro?? aj to je zo starého záýkona.. tak sa nevyhováraj.. klin
prinášate zápalné obete presne podľa biblie?? lebo to boh nariadil a mojžiš sa tomu venuje NIEKOĽKO kapitol.... prečo to nerobíte?? prečo neprinášate bohu zápalné obety?? ako môžete dúfať v život večný?? keď nedodržiavate základné prikázania?? prečo nemáte deň pokoja SOBOTU?? ako to boh nariadil?? prečo nedodržiavate presne bibliu??? veď hovoríte že vy ano.. a ja vidím ŽE na 100% NIE.. prečo ste takí pokryteckí?? prečo si vyberáte len čo chcete?? biblia je plná zákazov a príkazov.. ktoré nedodržiavate.. PREČO?
karol , čitateľ, a ostatní bratia svedkovia.. znova sa vás pýtam.. holíte sa?? lebo to boh v biblii ZAKÁZAL.. chodíte na potrebu za mesto do jamy?? lebo to boh v biblii NARIADIL.. prečo to nerobíte tak, ako je to v biblii?? veď tá je úplne presná a platná.. a nepodlieha žiadnym revíziám ani úpravám.. prečo toto už neplatí?? lebo je to zastaralé?? lebo to bolo poplatné svojej dobe?? lebo teraz už žijeme inak?? a čo v biblii bolo ešte zastaralé??? nemôže byť jedno platné neustále na veky vekov a druhé nie.. vy tvrdíte, že VŠETKO je neomylné a neustále platné.. tak prečo to NEROBÍTE??? o tých mrtvych príbuzných ani nehovoriac.. že,? prečo jete skoro všetky zakázané zvieratá??? tak pokiaľ je hranica, čo platí stále a čo len vtedy??
no ja ti to odargumentujem asi takto.. bol jeden páter.. čo sa mu zjavili počas života rany po urkižovaní.. bol vyhlásený aj za svätého.. lebo zázračne uzdravoval.. a teraz.. rany mal tam kde ich kreslili v stredoveku.. a nie ako ukrižovávali rimania.. takže?? nikdy neukrižovávali klincom ced DLAŇ.. lebo by to potrestaného na kríži neudržalo.. ale ak už klincom a nie povrazom.. tak cez zápästie.. a kde mal ten farár stigmy?? a po smrti div sa svete ich už nemá.. takže.. ak ani toto nevyhodnotí cirkev ako podvod.. ako možno veriť ostatným veciam?? zdroje.. je samozrejmé že Pavel nemohol písať nič iné, len to čo evanjelisti.. lebo nie že by to nemohlo byť inak.. ale preberal vodcovstvo v ich náboženstve.. tak ako mohol tvrdiť niečo iné?? ked ich písma vzal ako zdroj?? to predsa nie je argument.. že to tak bolo.. lebo aj on to tak písal.. ježiš žil.. bol ukrižovaný.. to sú asi fakty,ale všetko ostatné má oporu LEN VO VIERE.. a ty sa snažíš dokázať pravdivosť viery., čím ju zničíš.
zlatinko.. a čo ti pichliače?? toto všetko si si vymyslela.. ja som nič také nenapísal.. o tých hrncoch a schopnostiach.. to je zasa váš spôsob argumentácie.. ukázať.. že vás v podstate nemá NIKTO rád a ako vo vzťahu trpíte.. a teraz k veci.. POČULA si niekedy MERKELOVÚ hovoriť tak ako radičovú??? ja nie.. ona nepotrebuje vydierať buď ja alebo vy.. A TAKýCH žIEN JE KOPA.. čO NEVYDIERAJú SVOJE OKOLIE, AK CHCú NIEčO PRESADIť.. takže prosím neber to úplne všeobecne.. ja som napísal že vás je takých 80%.. a za tým si stojím.. a radičová zrovna JE TAKÁ.. ved to ukázala.. tvrdohlavo položila svojím vydieraním vládu k nohám SMERU.. to svedčí o neschopnosti komunikovať, o neschopnosti viesť dialog v kritických situáciách.. iné som u nej NEPOSUDZOVAl.. na rozdiel od teba.. :) čo vás radíš k hrncom..
asi takto.. fico ale ani NIKDY nepovedal.. že kandidovať nebude.. jeho odpoveď bola vždy.. nie je to na programe dňa.. a ešte .. teraz o tom vôbec neuvažujeme.. je to vaša téma a nie naša.. ale NIKDY nepovedal priamo. v najbližších voľbách na prezidenta kandidovať NEBUDEM.. či mi niečo ušlo?? takže.. jeho kandidatúra nie je vylúčená.. a všetko sú len špekulácie.. aj tie o jeho kandidatúre.. ale aj tie, že nebude.. lebo on sa stále NEVYJADRIL.,. hra SO SLOVíčKAMI. TO JE JEHO.. NO JA VERíM, žE AK BY BOLA Tá SPRáVNA KONšTALáCIA.. TAK SA OBETUJE.. A DO VOLIEB PôJDE..:)
Odporúčame