Sokol bol nielen agent ŠTB za čo postupoval v cirkevnej hierarchii.. ale bol skutočne jeden z tých , čo urobili čokoľvek...pre svoje dobro..
Sokol bol nielen agent ŠTB za čo postupoval v cirkevnej hierarchii.. ale bol skutočne jeden z tých , čo urobili čokoľvek...pre svoje dobro..
nikde si neodpovedal.. dal si samý citát.. ale žiaden z nich nepotvrdil v starom písme, že prvé čo boh stvoril bol JEŽIŠ.. taký som v tvojej odpovedi nenašiel ani jediný.. takže.. stále sa niečim oháňate, oč ste skonštruovali z nového zákona.. a tvrdíte ž eto tak bolo od počiatku.. a ja ti stéme poukazujem na FAKT.. že ak to nei je v židovskom učení.. zapísané.. tak to tak NEMOHLO BYŤ.. je to klen váš výplod.. na základe toho ako kresťania kradli židom ich náboženstvo.. ano v novom zákone to oporu má.. ale aj to až v pavlovi.. ktorý to už písal s vedomím, že si privlastňuje náboženstvo niekoho iného.. právež eto vaše akože ucelené poznanie písma.. je skresľujúce... lebo si jednotlibvé kapitoly vysvetľujete, tak ako je to pre vás výhodné. To jednosplodenia.. alebp že ježiš nie je boh.. apritom dáte citát.. Ján :.. na počiatku bolo slovo a slovo bolo u boha a slovo bolo bohom.. a tvrdíte že slovo-logos je ježiš..ale zároveň tvrdíte že nie je BOH.. tak ako?? vidíš ako to prekrúcate?
pre abaddona.. hľadám to samozrejme v starom zákone.. lebo ak je to pravda o tom ež ježiš bol prvým stvorením boha.. tak to niekto musel zaznamenať.. a ak o tom celých 5000 rokov židia nevedeli.. tak to asi nebolo.. lebo to je ich boh a ich zákon a dejiny.. a teraz k tomu čo si citoval.. pozorne si si to prečíal?? aha:
a slovo bolo BOHOM.. takže???
a dobre si pozri čo si citoval.. ešte raz: Ako náhle sa Logos ocitol na zemi ako Ježiš, tajomstvo bolo odkryté!!! - Ján 1:1Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a Slovo bolo bohom.
takže je ježiš BOH???? skús mi svoj vlastný citát vysvetliť.. ďakujem vopred....
ano?? a slovo bolo BOHOM.. takže??? ale znova ako to že o tom nevedli celé stáročia ŽIDIA?? o tom sa bavím s vami.. nový zákon je jjasný.. ale prečo o tom nevedeli židia?? že prvé stvorenie bol JEŽIŠ???
a dobresipozri čo si odcitoval.. Ako náhle sa Logos ocitol na zemi ako Ježiš, tajomstvo bolo odkryté!!! - Ján 1:1Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a Slovo bolo bohom. takže je ježiš BOH???? skús mi svoj vlastný citát vysvetliť.. ďakujem vopred....
nikde nie je zapísané že ježiš je michael.. napríklad.. to je len a len vaša kombinácia..
rayco.. nejak si neodpoveda.. asi si moju otázku nižšie nenašiel.. tak ti ju dám sem.. a prosím odpovedz k veci.. a nie zosmiešňovaní.. odpovedať môže ktokoľvek vie odpoveď.. nielen ty.. vopred ďakujem:
rayco. ty sa v citátoch celkom vyznáš.. skús mi odpovedať citátom na mnou položenú otázku.. kde je v starom zákone zmienka o tom že ježiš bol stvorený ako prvý bytosť bohom.. a jediný svojho druhu.. a preto ho voláte "JEDNOSPLODENÝ",.. toto hľadám .. a ty a čitateľ sa mi vysmievate.. ja len chcem nájsť oporu v strom zákone pre toto vaše tvrdenie.. nič viac..nie v novom..ale v starom..
aj ta krádež starého zákona kresťamni je pointa.. ten farár to vyčíta svedkom.. apritom jeho cirkev to rovnako ukradla.. jeho slovami.. on ich použil.. ja by osm napísal prevzl aalebo sa sttožnila.. a prispôsobila si.. :) ten farár použil slová krádež za ktorú treb atrestať. tak aj jehoooo :)
modlitba je rozhovor s BOHOM.. nič viac a nič menej.. netreba k tomu siahodlhé vysvetlovania.. ktoré len skresľujú túto podstatu.. je to intímny vzťah jedinca so SVOJIM bohom.. nie s bohom cirkvy, ani nejakého spoločenstva. ked boh stvoril človeka.. tak ho nestvoril až po nejakej organizácii.. ale človeka stvoril.. a preto rozhovor každého jednotlivého človeka so svojim stovriteľom je modlitba.. a príkaz že na kolenách.. v chráme.. či pekne oblečený.. to sú len ľudské atribúty a nemajú nič spoločné s obsahom.. je to len jav.. nič viac.. ako všetky ostatné poučky..
no.. ale napríklad biblia nepatrí ani kresťanom.. . lebo ju tiež ukradli židom.. aspoň starý zákon.. takže v tom bode nemá ten farár tiež žiadne práva na autorstvo jeho cirkvou.. a rovnako je zlodejom.. jeho spoločenstvo.. lebo ukradli históriu židom.. alebo... chrám.. aj ježiš povedal o svojom tele že je chrámom boha.. v tom sa tiež dá súhlasiť so svedkami.. lebo kamenné kostoly sú len a len na okrádanie ľudí a nie na šírenie slova božieho.. atd.. atd.. takže ano aj nie.. tomuto odkazu z mojej strany.. ako vidno.. NIČ NIE JE DOKONALÉ.. tak ako nie je dokonalé učenie svedkov jehovových.. ani kresťanov akejkoľvek cirkvi.. nie je dokonalé a jediné správne
rayco. ty sa v citátoch celkom vyznáš.. skús mi odpovedať citátom na mnou položenú otázku.. kde je v starom zákone zmienka o tom že ježiš bol stvorený ako prvý bytosť bohom.. a jediný svojho druhu.. a preto ho voláte "JEDNOSPLODENÝ",.. toto hľadám .. a ty a čitateľ sa mi vysmievate.. ja len chcem nájsť oporu v strom zákone pre toto vaše tvrdenie.. nič viac..nie v novom..ale v starom..
ved som ho poprosil.. že ak to tam je nech mi to sem zavesí.. on to určite zavesí ak to nájde.. ale ty?? ty sa b´vieš každému len vysmievať.. prečo si to sem nezavesil?? ked vieš kde to je??
karol.. tie slová čo si napísal.. z nového zákona nemajú NIKDE oporu v starom.. kde máš v jednej z mojžišových kníh napísané že prvé čo stvoril boh z živých tvorov bol ježiš??? NIKDE.. dokonca ani že prvé živé čo stvoril bol prorok.. NIKDE... ano o prorokovi a mesiášovi je toho veľa.. ale NIKDE nie je že bol prvým živým stvorením od boha.. NIKDE.alebo ak ano.. tak mi to ukáž prosím.. dávaš veľa citátov.. ale žiaden taký, ktorý by potvrdil teoriu vysvetlenia slova " JEDNOSPLODENÝ"..
no jednoducho karol.. tie slová čo si napísal.. z nového zákona nemajú NIKDE oporu v starom.. kde máš v jednej z mojžišových kníh napísané že prvé čo stvoril boh z živých tvorov bol ježiš??? NIKDE.. dokonca ani že prvé živé čo stvoril bol prorok.. NIKDE... ano o prorokovi a mesiášovi je toho veľa.. ale NIKDE nie je že bol prvým živým stvorením boha.. NIKDE.alebo ak ano.. tak mi to ukáž prosím.. dávaš veľa citátov.. ale žiaden taký, ktorý by potvrdil teoriu vysvetlenia slova " JEDNOSPLODENÝ"..
súhlasím čo sa týka márie.. ale predsa to isté sa týka ježiša.. rovnako sa vyhovárate ako katolíci.. že len jeho prostredníctvom.. ako oni prostredníctvom... oslovujete boha.. ale katolíkom to vyčítaš a svoje rovnaké previnenie obhajuješ.. podl avás nie je ježiš bohom.. tak rovnako porušujete písmo ako katolíci cez modleni esa k márii alebo skrze ňu.. vidíš ten dovjitý prístup???
abaddon.. a zasa si mi neodpovedal.. kde je v starom zákone napísané prečo boh odvrhol ostatných ľudí čo stvoril?? kde jenapísané že ho vyznávali všetci ním stvorení ľudia? prečo ich opustil?? vám stačí konštatovanie.. vo vás som si našiel zaľúbenie?? a ako k tomu prídu všetky ostatné národy?? ty si to chytro otočil na krista a nový zákon.. na petra.. ale nič si neodpovedal o tom na čo som sa pýtal.. a mne hovoríš že by som mal študovať?? to čo predvádzaš ty je v poriadku??
znova. ja som vytrvalý.. ak všetci autori starého zákona OPOMENULI stvorenie ježiša ako prvej stvorenej bytosti.. ako to , že vy o tom viete?? že to tak bolo?? ako to že nachádzate oporu tam kde nie je?? pre toto svoje tvrdenie??? ako jednosplodenie môže predstavovať stvorenie,? plodiť je úplne niečo iné ako stvoriť.. a vy to kľudne skombinujete??? a poviete že jednosplodený znamená vlastne STVORENÝ ako ORIGINÁL????? to vážne potrebuje velikánsku predstavivosť aby sa tým vysvetleniam dalo uveriť.. lebo.. plodiť znamená.. vždy od spojenia buniek vyrásť.. je jedno čo alebo kto.. a rozhodne nie stovriť hotového.. aj ked jediného.. to vskutku stavia názov plodiť mimo všetku realitu.. som rovnako vytrvalý ako vy.. a stále nedávate logické vysvetlenia.. ale neuveriteľné konštrukcie..
vaše kompilácie, aby ste dokázali svoju pravdu sú ohromujúce.. ak o ježišovi ako o prvej stvorenej bytosti nevedel nikto z tvorcov starého zákona.. ako je možné že tvrdíte že to bola prvá stvorený bytosť??? kde sa to vzalo vo vašom učení??? a plodenie nazývate stvorením?? v tom sa nedá vyznať ani po 100 ročnom štúdiu---
volal sám seba synom človeka.. takže?? jednosplodený.. j eniekd ev písme v origináli.. tá definícia čo si dal?? že jediný svojho druhu?? ale no tak.. prečo mojžiš nikde nehovorí o ježišovi?? ak to bolo prvé stvorenie boha???? ved to nie je pravda.. napriek tomu že vychádzate z nového zákona.. prečo?? lebo to odporuje starému písmu.. teda niekto čo chce aby to tak bolo si s voje želanie pretavil do "svojej pravdy" a dokonca s a v tomto úplne rozchádzaet s RKC.. ak celý starý zákon nepozná ježiša ako prvé stvorenie boha.,.,tak to tak byť NEMôŽE... alebo sa mýli starý zákon.. alebo nový. nemôžu mať rpavdu oba.. ked každý hovorí niečo iné.. alebo to tí novozákonní dopísal aby si privlastnili starý zíákon.. a prevzali nároky židovskej tradície a náboženstva..
dám to sem.. aby ste mi odpovedali viacerí: pôvodne som sa pýtal abaddona.. :
a nedá mi abaddon.. ak je ježiš stvorený.. ako môže byť zároveň jednosplodený ??? veď stvoriť a splodiť.. popisuje dva rozdielne počiatky existencie.. a nemôžu byť oba pre jednu bytosť.. to nie je možné.. buď je bytosť stvorená.. alebo splodená.. ako môže byť kombinácia dvoch rozdielnych počiatkov existencie jednej bytosti?????
Odporúčame