Biblia je najväčší dar Boha ľudstvu. Bez nej by sme nevedeli prečo žijeme a akú máme budúcnosť.
Biblia je najväčší dar Boha ľudstvu. Bez nej by sme nevedeli prečo žijeme a akú máme budúcnosť.
Všetky busty, pamätníky potentátov dôb minulých trebaokamžite opäť nainštalovať na pôvodné miesta na námestia a priečelia budov,, aby ľudia videli v koho verili, koho uctievali, komu sa klaňali.Samo, Svätopluk a všetci Uhorskí králi, Mária Terézia,Štúr a ostatní buditelia národa slovenského, Masaryk,Štefánik, Hitler,Tiso,Gottwald, Husák, Langoš a Láhev. A nechať tak ľudí blúdiť v bludisku krivých zrkadiel , ktoré zväčšujú veľkosť ich významu a dôstojnosť.Všetko to ničenie, odstraňovanie a všelijaké poškodzovanie len slúži k historickej strate pamäti. Inak na uliciach skončia len "čumilovia", šéne nacikovia", Andersen s kačiatkom,/aj to mu ukradli/,Julo Satinský, rôzni neznámi bojovníci, srnky a iná zver. A samozrejme ústav pamäti národa so skartovanými a "stratenými" zväzkami odporcov posledného všeľudového režimu. Demokracia je len pre vyvolených. Správne zmýšľajúcich. Už im chýba len ministerstvo "Pravdy", na ktorom usilovne pracujú.Ste na smiech, evidovaní ” antikomunisti “
Preto neplatí úplne tvrdenie z článku, že "Príležitosť žiť v nej /1000 ročnej ríši mieru a bezpečia/ dostane iba ten, kto bol schopný vzdať sa svojich názorov, náhľadov a vlastného chcenia a dobrovoľne sa podriadiť Vôli Najvyššieho. Každý človek je originál, pôvodom, prostredím, výchovou, záľubami, preto každý má svoj názor a náhľad na čokoľvek. Takisto mu zostane vlastné chcenie robiť čokoľvek, ale v medziach morálnych zákonov dobra pre každého. To znamená, kde končí moje právo začína iného právo a opačne.
Iná vec je konanie Božej vôle, ktoré v sebe zahŕňa rešpektovanie mravných zákonov, ochota nasledovať Krista záchrancu nášho života, ktorý dal svoj život za život ľudstva. Stal sa tak namiesto Adama ,/ ktorý nám odovzdal dedičstvo nedokonalosti a smrti/ posledným Adamom, alebo náhradným Otcom adoptívnym ľudstva.
Ten kto všetko prekrúca a vymýšľa lži o Bohu a konaní Jeho vôle je Satan a jeho démoni. Preto zasial falošné náboženstvá, aby sa pravé hľadalo ako ihla v kopesena
Žiadne desiatky minulých životov neexistujú. Existuje len dva krát a dosť. Prvý krát pre väčšinu ľudstva život bez poznania pravého Boha s istotou smrti. Druhý krát s pravým Bohom vďaka vzkrieseniu z mŕtvych na rajskej zemi. Ježiš to nazval "Nedivte sa tomu, lebo nastane vzkriesenie spravodlivých aj nespravodlivých..."
A druhá vec, ktorá nie je správne pochopená je konanie podľa Božej vôli. Každý konštruktér dáva svojmu výrobku návod na použitie so zárukou, ak ho bude užívateľ správne používať, bude mu slúžiť k spokojnosti. Stvoriteľ všetkého dal ľuďom poznať návod na šťastný život v Biblii, so zárukou že ľudí zbaví kazu hriechu, ktorý spočíva v svojvôli používať život sebecky ako kto chce, ktorý končí u každého smrťou. Tomu sa dá vyhnúť jedine uznaním záruky výkupnej obete Krista a životom podľa jeho príkladu. Aj on hoci dokonalý sa vzdal svojho práva vymýšľať niečo iné ako vymyslel stvoriteľ. Dobro musí byť pre každého, preto Božie mravné zákony musia platiť pre každého.
fúrik, nepreháňaš to? Ak niekto kto pozná noty upozorní iného, že hrá falošne, nie podľa nôt, tak przní jeho hru? To je zvrátenosť, a prekrúcanie pravdy.
Teba platia za tie hlúposti, čo tu vypisuješ alebo tomu naozaj veríš? A na základe čomu toho veríš? Vedel by si svoju vieru aj obhájiť, alebo sú to len táraniny bez ladu a skladu?
Vyliatie svätého ducha, tak ako sa udialo na Letnice roku 33.n.l. na 120 učeníkov bola jednorázová udalosť, ktorá viedla k mohutnému svedectvu o Kristovi medzi prítomnými židmi a prozelitmi z celého sveta, ktorí sa zišli v Jeruzaleme. Vyliatie spôsobilo, že apoštoli boli schopní hovoriť prítomným židom v ich materinskej reči krajiny v ktorej sa narodili a žili v jazyku ktorému rozumeli.
Zázraky hovorenia v rečiach a uzdravovania v prvom storočí, boli mocným dôkazom, že Božie požehnanie prešlo z telesného Izraela na duchovný Izrael, Boli viditeľným dôkazom splodenia k nebeskej nádeji, čo bolo pre židov niečo neobyčajné, lebo ich viera bola o večnom živote na zemi. Satan a jeho démoni totiž nemôžu byť zničení zo zeme ale z neba . Svätý duch stále pôsobí na tých, ktorí poslúchajú Boha a Syna.
Mega hlúposti píšeš ty. Biblia je jediný dôveryhodný dokument o stvorení sveta, ľudstva, ceste do obnoveného raja na zemi. Keby nebola historickým dokumentom, ľudia by jej neverili. Pre záchranu ľudstva je dôležitý deň smrti a ten je presne 14. nisana 33 n.l. o 15,00 hod. Dátum narodenia nie je dôležitý, lebo by sa stal predmetom modlárskeho uctievania, tak ako sa to stalo z presunutím dňa narodenia na vianoce, ktoré sa uctievali v Ríme ako "Deň neporaziteľného slnka"...
A tu máš definíciu viery podľa Biblie. Bez dôkazov o Bohu a toho čo sľúbil a ako uskutočňuje svoj sľub, by to bola poverčivosť alebo ľahkovernosť, ako to vidíme u ľudí, ktorí nechápu ani čo je viera ani čomu veria...
(Hebrejom 11:1) Viera je isté očakávanie vecí, v ktoré dúfame, zrejmý dôkaz skutočností, hoci ich nevidíme.
(Hebrejom 11:6) A bez viery nie je možné páčiť sa [mu], lebo ten, kto sa približuje k Bohu, musí veriť, že je a že sa stáva darcom odmeny tým, ktorí ho vážne hľadajú.
Luterán máš strašne krátku pamäť a chceš nám povedať, že Ha Rabin sa reinkarnoval? Že v minulom živote bol zlý a teraz musí byť dobrý? Veď si všetci dobre pamätáme za koho éry bol dosadený a prečo. Mal zametať stopy a zabezpečiť beztrestnosť Lenona. Preto tak dobre pozná svoje dieťa slovenskú justíciu, lebo je jej krstným otcom. Bola kreovaná ním na jeho obraz. Terajšie odkrývanie justície odkrývaním jej metód práce je jej konečná likvidácia.Je zabetónovaním "právneho marazmu, ktorý spôsobil svojou nezodpovednosťou ako výbuch Černobilu". Luterán, žiadna reinkarnácia neexistuje. Je to len pokračovanie jeho hry na spravodlivosť a beztrestnosť za zločiny. Žiaden pes si chvost neodkusne...Luterán, ešte stihneš zapísať sa na PR školenie toho " čo znamena vrteti psem", ako sa odputáva pozornosť ľudí prekrývaním jedných kauz inými. Možno bude prednášať aj Ha Rabín.. https://prtipy.wordpress.com/2016/05/12/co-j…
Telesný Izrael zlýhal, keď zavrhol Božieho syna ako Mesiáša čiže Krista. Hoci ho Boh Jehova viac ako 1500 rokov rokov vychovával, aby vedel identifikovať Záchrancu sveta. Mali kňazstvo, obete, Mojžišovský zákon a popravili Krista ako bohorúhača a protištátneho buriča. Tak potupne vystavili svoju hriešnosť na obdiv a zhusenie celému svetu.
A teraz k Novej zmluve. Na rozdiel od Starej zmluvy, ktorú uzavrel Jehova na hore Sinaj s telesnými Izraelitmi prostredníctvom Mojžiša a zvieracích obetí, Novú zmluvu uzavrel Jehova s účastníkmi vlády s Kristom prostredníctvom samotného Krista pri jeho dokonalej výkupnej obeti. Kresťanskí zbor bol vytvorený nielen zo židov, ale aj z prozelitov, Samaritánov a pohanov. Tento kresťanský zbor nazval Boh duchovný Izrael.
Kristus uzavrel so svojimi nasledovníkmi zmluvu o Kráľovstve v ktorom bude spoločne vládnuť s kresťanským zborom 1000 rokov, aby s ním obnovil zem na raj a vzkriesil mŕtvych a urobil ich dokonalými schopnými žiť večne ne zemi raji
Ty netušíš veľa iných vecí....napr. s kým uzatvoril Boh Jehova Novú zmluvu?
Zábavná debata medzi slepým a hluchým. A aby toho nebolo dosť posielam nemým to, čo si o svojej existencii myslí Boh, tak ako to zjavil vo svojom slove Biblii.
(Rimanom 1:19, 20) lebo čo môže byť o Bohu známe, je im zjavné, lebo im to Boh zjavil. 20 Lebo jeho neviditeľné [vlastnosti] vidno zreteľne od stvorenia sveta, lebo ich možno vnímať z vytvorených vecí, dokonca jeho večnú moc a Božstvo, takže sú bez ospravedlnenia;
Ako to že nechápeš, že potom ako telesný Izrael zlýhal a prestal byť vyvoleným ľudom, vyvolenosť pripadla na duchovný Izrael.
(Rimanom 2:28, 29) Lebo Židom nie je ten, kto ním je navonok, ani obriezka nie je to, čo je navonok na tele. 29 Ale ten je Žid, kto je ním vnútri, a [jeho] obriezka je [obriezka] srdca duchom, a nie písaným zákonníkom. Jeho chvála nepochádza od ľudí, ale od Boha.
(Galaťanom 6:15, 16) Istotne ani obriezka nie je nič, ani neobriezka, ale nové stvorenie [je niečo]. 16 A nech je nad všetkými, čo budú poriadne chodiť podľa tohto pravidla správania, pokoj a milosrdenstvo, i nad Božím Izraelom.
Dobre si to zatĺkol s tým humorom. Ozaj bez židov ako je Bergolio alebo Obama, ktorí sa vyhlásili za židov, by tu židov bol smutný. Na záver tejto smutno smiešnej debaty sa ťa spýtam ako sa spýtal mňa moj priateľ žid. "Videl si už žida pracovať?"
Ej veru vedel čo povedal, lebo démoni ich vedú a čoskoro budú spoločne bojovať proti Pánovi pánov a Kráľovi kráľov,.. K tomu ich zoradí falošný prorok, priliehavé označenie US vojnového harašenia...,že vraj z dôvodu "mieru a bezpečia" na zemi
A že sa to stane, tak na to môžete zobrať jed, lebo Písmo predpovedalo v Apokalypse, že falošný prorok zhodí atómový oheň na svet ľudstva:
(Zjavenie 13:11–13) A videl som iné divé zviera vystupovať zo zeme, a malo dva rohy ako baránok, ale hovorilo ako drak. 12 A vykonáva všetku právomoc toho prvého divého zvieraťa pred jeho očami. A pôsobí, aby zem a tí, ktorí na nej bývajú, uctievali prvé divé zviera, ktorého smrteľná rana sa uzdravila. 13 A koná veľké znamenia, takže spôsobuje, aby oheň zostupoval z neba na zem pred zrakom ľudstva.
To by ste museli rozumieť aj iným symbolom ale to predpokladá základnú znalosť Biblie, Božieho iteneriáru , cesty do Božieho kráľovstva, lebo Biblia sa vysvetľuje Bibliou, a to by ste ju museli poznať.
To, že Ježiš bol poslaný k strateným ovciam z domu Izraela, mu nebránilo zvestovať Samaritánke a keď chcel odhaliť charakter židov a ich výkvetu pokryteckých kňazov, porozprával im podobenstvo o milosrdnom Samaritánovi. Keď sa vrátil do neba, riadil dielo zvestovania dobrého posolstva o Božom kráľovstve ako jedinej nádeje pre ľudstvo z neba. Podľa Danielovho proroctva sa venovali prví kresťania /vtedy väčšinou židia/ ešte 3,5 roka židom a prozelitom, ale počnúc stotníkom Kornéliom od roku 36 n.l. sa začali venovať pohanom. Židovský systém chrámu a kňazstva smrťou Krista už neplatil a Ježiš predpovedal jeho zničenie v roku 70.n.l..
(Skutky 13:46, 47) Vtedy Pavol a Barnabáš smelo hovorili a povedali: „Bolo nevyhnutné, aby sme povedali Božie slovo najprv vám. Keďže ho odmietate a nepovažujete sa za hodných večného života, hľa, obraciame sa k národom.
Čítam si Bibliu každý deň vyše 42 rokov. Chápem jej hĺbku, šírku aj výšku dosahu na vzťah k Bohu aj ľuďom. Tebe unikajú súvislosti.
fúrik, katolícke noviny nečítam, aj keby mali v tiráži Nihil obstat. Plne stačí Biblia na vyvrátenie tvojich tvrdení.
(Matúš 21:43) Preto vám hovorím: Božie kráľovstvo vám bude odňaté a bude dané národu, ktorý prináša jeho ovocie.
Kto je ten národ, ktorému bolo odňaté Božie kráľovstvo? A kto je ten národ, ktorý prináša jeho ovocie?
(1. Petra 2:7–10) Pre vás je teda drahocenný, lebo ste veriaci, ale tým, čo neveria, „ten istý kameň, ktorý stavitelia zavrhli, sa stal hlavným rohovým [kameňom]“ 8 a „kameňom potknutia a skalným masívom pohoršenia“. Potkýnajú sa, lebo neposlúchajú slovo. Práve na to boli aj určení. 9 Ale vy ste „vyvolený rod, kráľovské kňazstvo, svätý národ, ľud pre zvláštne vlastníctvo, aby ste široko-ďaleko oznamovali znamenitosti“ toho, ktorý vás povolal z tmy do svojho podivuhodného svetla. 10 Lebo kedysi ste neboli ľudom, ale teraz ste Božím ľudom; boli ste tými, ktorým nebolo preukazované milosrdenstvo, ale teraz ste tými, ktorým bolo preukázané milosrdenstvo.
Keď si myslíš, že citovanie svedka udalostí ožobračovania alkoholom je antisemitské, tak ja ti to neberiem. Ale ani ty to nemusíš vnucovať iným. História sa nedá oklamať.Židia najlepšie vedia kedy je treba človeka nazvať antisemita https://www.youtube.com/watch?v=I-Fmph5kCZY
Porov naj škody, ktoré kto narobil. Vedz že niektorým robí dobre byť v ich službách v zmenenej identite. https://www.youtube.com/watch?v=4VOnf8c3Rek.
To sú fakty. https://www.youtube.com/watch?v=_xtq7qLpeMI
A čo sa týka židov, a ich zmenenú identitu, potom ako boli zavrhnutý Bohom ako vyvolený národ, je každému kresťanovi jasné, že sa stali satanovým najúčinnejším nástrojom na ovládnutie sveta. Pretože praví kresťania vedia, že požehnanie z telesného Izraela preniesol Boh na duchovných Izraelitov. Duchovný Izrael je Boží vyvolení ľud. Ostatné sú len politické hry chazarov vydávajúcich sa za židov. A chazari nie sú semiti ale jafeti. Preto nemôžem by antisemita.https://www.radioislam.org/czech/czech_ 30023…
Traubner nevynechá žiadny ples a podobné akcie, kde by si mohol vypiť.Televízie ho nikdy nezabudnú zobrať do záberu ako sa veselí a na Slovensku sa mu dobre žije. Preto ho okiadza? Židia mali v minulosti ožobračovali rodiny a celé obce, majúc hostince, po dedinách, mestách a kúpeľoch. Podrobnosti sa dajú dočítať knihe Látala Maďarizácia obraz slovenského utrpenia. Židia slúžili maďarizácii obrovským kapitálom a dôvtipom.V Uhrách žilo 846 000 židov tj 4,99% a z nich sa 609 000 tj.72% hlásilo k Maďarom.V Uhrách vychádzalo 1000 novín, z ktorých 833 bolo židovských. tj. 83,5% Nie inak je tomu aj dnes.
Hrôzostrašné detaily ich biznisu s alkoholom, je možné nájsť aj druhej knihe od Karela Kálala Utrpenie Slovákov, ktorá sa zaoberá predvojnovým Slovenskom do roku 1914. Tu je detailne vysvetlené, kto z nás spravil alkoholikov. Keď sa sedliak opil, mohol s nim žid vyjednávať, ochudobňovať a znemravňovať. V dedinských krčmách skoro každý pil na rováš "na dlh". Je dnešné zadlžovanie iné?
Takéto kritiky svedčia o úrovni kritikov. Tvrdenia bez dôkazov. Ani jedna otázka...Asi preto je najrozšírenejšou knihou všetký dôb, leba prešla skúškou času a má čo povedať o histórii aj budúcnosti každému, kto chce poznať Božiu cestu do budúceho veku lásky a spravodlivosti a večného života v raji na zemi. Už len vydržte všetci kritici Biblie. Kreťania čakkajú na zmenu vlády nad svetom už skoro 2000 rokov!
(Matúš 24:13–15) Ale kto vytrvá až do konca, bude zachránený. 14 A toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec. (Matúš 24:13–15) Ale kto vytrvá až do konca, bude zachránený. 15 Preto keď uvidíte ohavnosť pôsobiacu spustošenie, o ktorej hovoril prorok Daniel, že stojí na svätom mieste (nech čitateľ použije rozlišovaciu schopnosť),
1. Tesaloničanom 5. 3 Keď povedia: „Mier a bezpečie!“, vtedy ihneď príde na nich náhle zničenie ako tiesnivé bolesti na ťarchavú ženu; a určite neuniknú
Odporúčame