Efezanom 4:; 5 jeden Pán, jedna viera, jeden krst; 6 jeden Boh a Otec všetkých
Tento podčiarkuje, že je len jeden Bohom uznaný krst
Efezanom 4:; 5 jeden Pán, jedna viera, jeden krst; 6 jeden Boh a Otec všetkých
Tento podčiarkuje, že je len jeden Bohom uznaný krst
1. Petra 3:21 krst (nie odstránenie telesnej špiny, ale žiadosť k Bohu o dobré svedomie), prostredníctvom vzkriesenia Ježiša Krista.22 On je po Božej pravici, lebo odišiel do neba; a boli mu podriadení anjeli a vrchnosti a moci.
4 Keďže teda Kristus trpel v tele, aj vy sa vyzbrojte rovnakým zmýšľaním; ten, kto trpel v tele, upustil od hriechov, 2 aby počas zvyšku [svojho] času v tele už nežil pre ľudské žiadosti, ale pre Božiu vôľu. 3 Veď stačí, že ste v minulosti konali vôľu národov, keď ste žili v skutkoch voľného správania, rozkošiach, nadmernom [pití] vína, hýrení, pijatikách a nezákonných modlárstvach. 4 Pretože už s nimi viac nebežíte k rovnako hlbokému bahnu roztopaše, sú zmätení a stále o vás hovoria utŕhačne. 5 Títo ľudia však budú skladať účty tomu, ktorý je pripravený súdiť živých a mŕtvych. 6 Veď preto bolo dobré posolstvo oznámené aj mŕtvym, aby boli súdení, pokiaľ ide o telo, z ľudského hľadiska, ale [aby] žili, pokiaľ ide o ducha, z Božieho hľadiska.
(Matúš 24:14) A toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec.
Koniec jedného a začiatok druhého usporiadania, ktoré uskutoční zmenu vlády nad svetom. (Matúš 6:9, 10) Budete sa teda modliť takto: ‚Náš Otče v nebesiach, nech sa posvätí tvoje meno. 10 Nech príde tvoje kráľovstvo. Nech sa deje tvoja vôľa, ako v nebi, tak i na zemi.
Uvažuješ veľmi zjednodušene v pojmoch, myslím si...veci sú omnoho zložitejšie ako si myslíš, dokonca tak zložité, že to je nad pochopenie a neučí sa o tom odkiaľ berieme energiu pre heroické výkony ani na školách...len tušíme, že táto energia nevyplýva len z premeny biogenézy ale torzných polí, energií nulového bodu, tzv. vákua, čakier a pod....zdroj energie ale poznáme. Žalm 36: 9 Veď u teba je zdroj života;
svetlom od teba môžeme vidieť svetlo.
Je biblický a je nebiblický krst. Biblický znamená poznať podmienky pre nasledovanie Krista a nebiblický je "zmytie dedičného hriechu", ktorý zaviedla RKC a po nej aj jej dcéry...Nebiblický krst v očiach Boha nič neznamená. Biblický krst znamená: (Matúš 16:24-27) Potom Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ak chce ísť niekto za mnou, nech zaprie sám seba, vezme svoj mučenícky kôl a ustavične ma nasleduje. 25 Lebo ktokoľvek chce zachrániť svoju dušu, stratí ju; ktokoľvek však stráca svoju dušu pre mňa, nájde ju. 26 Čo však prospeje človeku, ak získa celý svet, ale stratí svoju dušu? Alebo čo dá človek na výmenu za svoju dušu? 27 Lebo Syn človeka má prísť v sláve svojho Otca so svojimi anjelmi, a potom odplatí každému podľa jeho správania.
simon je na tebe, aby si objavil vzrušujúcu skutočnosť, že existuje Tvorca zeme, ktorý nie je zodpovedný za vojny ani za ničenie zeme. Jehovovi svedkovia, ktorí sa riadia jeho slovom Bibliou sa neučia bojovať, už odzbrojili a nikto ich nedonúti zabíjať ľudí... môžeš sa pridať!
Je tu len obrazne napísaná, perzonifikovaná múdrosť Božia, ktorú nemúdri ľudia odmietajú, a preto môžu čakať len ovocie svojich skutkov, t.j., že príde na nich to, čoho sa najviac boja...
Napíš si aj ty niekde na papier tvoje obavy, čo ťa desí na svetovom dianí, a to na teba príde....lebo je to následok pochabého nepoučiteľného ľudstva... z ktorého sa ani ty sám nevyviníš, len ak príjmeš Božiu múdrosť a to je málo pravdepodobné, vzhľadom na tvoje názory, postoje, hierarchiu hodnôt a charakter.. Musel by si totiž urobiť pokánie.
Kde je tu v článku sladká pomsta? Je to citát z knihy Prísloví...
vy neskúsení
prečo milujete neskúsenosť?
vy posmievači
prečo vy milujete posmech?
a vy hlupáci
prečo nenávidíte poznanie?
ale pretože
odmietate moje karhanie
a pretože
som volala a vystierala ruku
a pretože
zanedbávate moju radu a pomoc
ja sa budem
smiať vašej pohrome a budem
sa posmievať
keď príde čoho sa veľmi desíte
Máš to márne Anti. Tento text ti darujem..... Izaiáš 53: 17 Akákoľvek zbraň vytvorená proti tebe, nebude mať úspech, a každý jazyk, ktorý povstane proti tebe na súde, odsúdiš. Toto je dedičné vlastníctvo Jehovových sluhov a ich spravodlivosť je odo mňa,“ je Jehovov výrok.
Anti, ke´d sa pomýliš aj pravdu povieš. Skutočne náš duchovný boj nie je proti "telu a krvi" a teda ľuďom ako si ty, ale proti démonským silám, ktoré ovládajú zmýšľanie ľudí ako si ty a tvoji kumpáni smrti....naše príspevky sa sústreďujú na život a jeho večné požehnania: (Efezanom 6:12) lebo nezápasíme s krvou a telom, ale s vrchnosťami, s mocami, so svetovládcami tejto tmy, so zlými duchovnými silami v nebeských miestach.
Je múdrosť, ktorá vedie k požehnanému radostnému životu, a je "múdrosť", ktorá vedie k zničeniu. To je démonská múdrosť, ktorú vidíme v zničujúcich prejavoch ľudí, všade okolo nás.Aj múdrosť môže byť odrazom duchovnosti spojenej s dobrom alebo telesnosti spojenej so zlom. Záleží len na tom, či je múdrosť spojená s morálkou alebo chamtivosťou a inými prejavmi zla. janko otvor oči a zamysli sa hlbšie o akej múdrosti máš rozjímať...
To už nepotrebuje žiaden komentár....Anti prečo bojuješ proti Bohu,keď podľa teba neexistuje....ozaj nič rozumnejšie zo seba nnevytlačíš??? Jesť ti chutí? Psychiku máš v poriadku?
Izaiáš 55:8 „Lebo vaše myšlienky nie sú mojimi myšlienkami, ani moje cesty nie sú vašimi cestami,“ je Jehovov výrok. 9 „Veď ako sú nebesia vyššie než zem, tak sú moje cesty vyššie než vaše cesty a moje myšlienky než vaše myšlienky. 10 Veď ako zostupuje lejúci sa dážď a sneh z nebies a nevracia sa na to miesto, kým nenasýti zem a nenechá ju rodiť a klíčiť, a kým rozsievač nedostane semeno a ten, kto je, chlieb, 11 také bude moje slovo, vychádzajúce z mojich úst. Nevráti sa ku mne bez výsledkov, ale istotne urobí to, v čom som mal potešenie, a istotne bude mať úspech v tom, na čo som ho poslal.
Boh nás zmyslom života povznáša na úroveň , ktorú nám stanovil. Žiť na Boží obraz. Nielen prírodné zákony slúžiace životu, ale každý tvor je stvorený na nejaký účel. Tak isto je stvorená aj Biblia. Démon a buď si istý, že Boh Bibliou dosiahne svoj cieľ.
Boha možno spoznať s prírody a to majú možnosť urobiť všetci ľudia, lebo inak sú bez výhovorky. Z prírody je možné spoznať zákony, ktorými sa riadi, mocou, múdrosťou ,, ktorá je v Božích tvoroch úžasne zakomponovaná a to nehovorím o ekosystéme zeme atď....Skúmaním prírody zistíme, že Boh je láska ale nezistíme prečo pripustil zlo....Na to už potrebujeme prečítať knihu, ktorá nám opisuje dopodrobna. Je to na Nobelovku pre každého , kto v sebe nájde toľko pokory, aby sa nechal poučiť. Nie je to pre každého, zvlášť nie pre takého , kto nemiluje spravodlivosť ale radšej má zisk z nepoctivosti. Takých je väčšina. represka zaraď sa! Určite máš svedomie aj pocit zodpovednosti, zvyšok toho čo ti zostalo z výbavy, od boha. Evolúcia to nikomu nedala. Evolúcia tá nepíše knihy. Nemá na to!!!!! Je negramotná!
Rob si srandu so svojich očí, ktoré vidia vďaka Jehovovmu svetlu. Každý kto si prečítal Bibliu si určite prečítal viac kníh, pokiaľ u nás nie je negramotnosť. Tebe by sa asi páčilo vrátiť sa k negramotnosti. Veriaci sú ľudia každého druhu, to znamená s rôznym vzdelaním. Tvoje názory sú na urovni, ktorú by si prial každém?
Srnka nerieši tvoje ani svoje problémy, je stvorená pudovo inteligentne. preto nerieš ani ty srnkyne problémy. Jehova otvára ruku a živý všetkých tvorov. Ani vtáci ani zvery nesejú....
Naopak evolúcia nedáva zmysel života. Náhoda nemá zmysel stvoreniu. Mutácie nemenia druh.
Zmysel veciam dáva ich stvoriteľ, ktorý stvoril trávu, pre kravu, aby ti dávala mlieko.Môžeš v miešačke namiešať život vo všetkých jeho formách, tvaroch, farbách, schopnostiach atc.?? Aliby ti nedajú ani miliardy rokov. Zákony entrópie ťa nepustia.
mudrec, ak niekto nájde zmysel života, už ho nemusí hľadať, ale žiť podľa neho, podľa Božej vôli.
Odporúčame