Hriech prichádza so súmrakom
(Efezanom 5:5-14) Veď viete a sami to poznávate, že nijaký smilník ani nečistý alebo chamtivec – čo znamená, že [je] modloslužobník – nemá nijaké dedičstvo v kráľovstve Krista a Boha. 6 Nech vás nikto neoklame prázdnymi slovami, lebo pre uvedené veci prichádza Boží hnev na synov neposlušnosti. 7 Preto sa nestaňte ich spoluúčastníkmi. 8 Kedysi ste boli tmou, ale teraz ste svetlom v spojitosti s Pánom. Choďte ďalej ako deti svetla, 9 lebo ovocie svetla pozostáva z každého druhu dobra, spravodlivosti a pravdy. 10 Presviedčajte sa stále o tom, čo je prijateľné Pánovi; 11 a prestaňte sa s nimi zúčastňovať na neplodných skutkoch, ktoré patria tme, ale skôr [ich] aj karhajte, 12 lebo je hanebné čo [len] rozprávať o veciach, ktoré robia skryte. 13 Všetko, čo sa karhá, vychádza najavo na svetlo, lebo všetko, čo sa robí zjavným, je svetlo. 14 Preto hovorí: „Prebuď sa, ó, spáč, a vstaň z mŕtvych, a bude nad tebou svietiť Kristus.“
Asi tak. Po každej noci príde deň.