Samým...
Ukrajinci tie potrubia zneužíívali na obchodné, dnes politické vydieranie viackrát. Samim pritom už teraz prichádzajú o stovky miliónov z tranzitu ropy a plynu...ale je im to jedno, lebo EU im to všetko zadarmo a promptne saturuje. Možno keď aj my "zavrieme kohútiky" na potrubí so spätným chodom a vypneme dodávky elektriky...budú ochotnejší rokovať o kompromisoch...
Český štát sú jeho občania . Ide o miliardové daňové výpadky , ktoré potom " štátu" a teda jeho občanom chýbajú inde ...pri investíciách do zdravotníctva, školstva ,dopravnej infraštruktúry atď..
Pochybovať je základom akéhokoľvek objektívneho poznania... ak za to niekto fyzicky napadne staršieho človeka je to skutočne chorý obraz dnešného Slovenska.
V Česku sa stým stretnete 10 metrov od Václaváku...že odmietajú platbu kartou ( dokonca to majú kdesi normálne vyvesené) , - pýtajú si hotovosť v českých korunách , ešte aj z tej vydávajaú " zaokrúhlene , aj o 10-15 korún nahor a , ako samozrejmosť,...bez bločku. Hotový daňový stredovek. Z čoho má potom ten štát žiť ?
S-300 bol možno zastaralý, ale bol aspoň nejaký. Teraz , vďaka a jedine Naďovi , korý už nevedel akoby sa zavďačil a kam by sa vopchal nemáme ani to. Drzosť tohoto Naďa je bezhraničná ...
Škoda jej... a veľká. Drkička nás prekvapil ( negatívne). Mali sme ho za takého, ako vystupuje : pohodového a šikovného hudobného manažera , ktorému ide predovšetkým o kvalitu.
Aká zas " slovenská" hanba sa udiala, keď bolo proti uzneseniu , zdržalo sa, alebo sa zasadnutia vôbec nezúčastnilo 225 poslancov ? Mimochodom, mať svoj názor na politickú realitu je asi v demokracii normálne ? Vynútenú " jednotu" sme tu mali 45 rokov a odmietli sme ju vtedy , a nemail by sme ju akceptovať ani teraz...Na čo nám tu potom nejaká revolúcia bola.
Dúfajme, že Pravda bude naďalej publikovať podrobné info o hlasovaniach našich euro poslancov , vrátane ich vystúpení.
Keď chceli zachovať hodnoty, mali ísť do vlády. Ako súčasť koalície a protiváha Dankovi, by mohli niečo aj konkrétne ( nielen deklaratívne) presadiť.Mali ponuky, no dobrovoľne zostali v opozícii so SAs a PS a dokonca ako aktívni podporovatelia progresívcov, s úplne opačnými hodnotami...a čudujú sa, že im klesajú preferencie a prišli o dôveru voličov, kotrí od nich čakali aktívnu politickú prácu ( vo vláde). Môžu si svoje prázdne vyhlásenia nechať ...je to len o presviedčaní voličov, že pravda je inde ako je.
To je - katastrofa. Že sa tam tento človek opäť dostal.
No, tak uzavrela dlhodobé kontrakty na nákup miliónov vakcín, ktoré musia a ešte nejaké roky budú musieť všetky štáty odoberať a platiť, hoci ich nepotrebujú...Do celého má byť údajne zapletený aj jej manžel..Von Leydenová by mala všetko transparentne vysvetliť a dokázať opak, inak nemá morálne právo uchádzať sa o funkciu.
Nikto nevie čo sa tam vlastne skutočne deje, Ukrajinci už jeden virtuálny útok na pôrodnicu zinscenovali. Dôvera zo správ z vojny , ktoré nemá kto objektívny potvrdiť je veľmi nízka...rovnako tak voči prázdnym politické gestám opozície. Na miesto konštruktívnej ktitiky a hľadania zmysluplných riešení sa Šimečka pomaly , ale iste prepracuváva k úrovni Remišovo-Holečkovo- Kolíkovského permanentného štvania.
Rozhodnutie väčších frakcii bojkotovať a blokovať nové - prináša dôsledky : nepriateľské rozdelenie preniká aj do EP...
O amaterizme (čo je zjavne najnovší opozičný naratív) hovoria ľudia, ktorí v živote "neriadili ani autobus". Amatérsky kaderník " celebrít" , pardón - vyučený obuvník ( čo za známky to musel na tej ZŠ mať? ) a protekčný synáčik emigrovaného a " tejto krajine" dávno odzudzeného novinára ...ktorého na čelo strany posadili a riadia mu to tam úplne iní matadori ... Možno by stálo za zabavu, dopriať im , ako Matovičovi ( určite krátke) vládnutie... Aby bol od nich navždy pokoj.
Ako... je tu viac nezodpovedaných otázok: 1.prečo policajti ( a bolo ich tam požehnane, a sú to ujavne dobre . vycvičené bezpečnostné zložky vrátane tých na okolotých strechách...nevideli ? 2.Neliminovali podozrivä osobu a aj tí na zemi ignorovali upozornenie, že na blízkej streche je ozbrojený civil s puškou !!! Strelec bol Trumpov ! fanda ...tak prečo by ho chcel zastreliť..?
Navyše...celé to pôsobilo...čudne, akoby tajné služby ani neboli v strese a sa skôr predvádzali ,nechránili trampovu "žiarivo blond" hlavu pred ďalším atakom...dokonca mu umožnili silácke gesto hoci nemohli vedieť či nie je strelcov viac... Ani sa nečudujeme, že sa okamžite vyrojili pochybnosti a konšpirácie...
" Hlavne , že sa nikomu nič nestalo" , len dve osoby majú údajne poranené chrbtice a zlomené panvy...?
30 000 ľudí...? Otrasné. Naši tam boli len raz a stačilo: predražené lístky, sporná hygiena a organizácia a tety a ujovia politici ...a ich politické PR. A áno, už druhý kolaps...po prvom, kde zomreli ľudia no nebol nikto obvinený je asi len šťastná náhoda, že včera všetci prežili. Aj ten následný chaos.A pán Kaščák ešte dostane najvyššie štátne vyznamenanie ?!
Prinajmenšom to vyvoláva otázky: ak bola taká dobrá, ako potvrdzuje aj divadlo , prečo ju vlastne Drlička odvolal...?
Odporúčame