R.Fico pred voľbami tvrdil, že ŠP rušiť nebude, ide mu len o Lipšica....že mu nejde o pomstu ....Po voľbách, ako hlavné heslo novej vlády viackrát zaznelo , že chcu priniesť upokojenie do slovenskej spoločnosti... že konania budú napriek všetkému pokračovať.....? Tak nech podľa toho aj konajú. Je pochopiteľné, že robia zmeny ( preto ich asi ai ľudia zvolili) , a že tie zmeny bývalej koalícii a opozícii "nevyhovujú "...ale zrušenie ŠP je kontrapproduktívne , zbytočne dáva opozícii do rúk kyjak proti celej vláde.

