Bez SNS by nebola koalícia, ale bez alternatívnej skupiny národniarov by nebolo ani Danka.- svoju politickú klinickú smrť prežil len vďaka katastrofálnej Matovičovo- Sulíkovej vláde a najmä alternatívnym voličom, ktorých koncentrovali a životodarnú injekciu do kómatickej SNS priniesli alternatívci. Spolu s financiami ( Huljiakovci?), konečne inteligenciou( Taraba), normálnym ženským zastúpením( Šimkovičová.)..atď. Vyzerá to, akoby o vláde vlastne rozhodli Huliakovci (na tom rokovaní bol prítomný aj brat ?), voči ktorým má Danko asi záväzky a prehnaný rešpekt. Zjavne totiž ťahá za kratší koniec keď bol kvôli Huliakovi schopný spochybniť vládnu koalíciu ! A v podstate sa jej skryte vyhráža aj do budúcna. Robí za problémy s Huliakom zodpovedným aj Fica, hoci ten rozhodnutie prezidentky nemohol " vyriešiť"? Je to a vždy bol spomalený samorast a koaliční si sním určite ešte užijú svoje.

