však o to ide aby pomohli firmám ( ale nedostali to len tak do daru), a zároveň si pomohli aj , väčšinou chudobní slovenskí dôchodci...
však o to ide aby pomohli firmám ( ale nedostali to len tak do daru), a zároveň si pomohli aj , väčšinou chudobní slovenskí dôchodci...
...skrátka robí všetko možné aj nemožné, aby sa tí ....ľudia , po dobrom zaočkovali. To je zlé ? Jedniduchšie a lacnejšie bude povinné očkovanie, naháňanie ľúdí do toho a pokuty ?
tak Groling je už aj za epidemiológa a hygienika v jednom ? Myslí si asi, že to bez poriadneho diplomu ide vo všetkom a všade. A nemá pravdu.
no tak : nech žije" hrdinská palacinkáreň" v Humennom, ktorá sa rozhodla praviidlá nerešpektovať a bojkotovať. Keby to urobil každý, skončili by sme... kde ...?
...čo Vám ľudia už úplne šiblo ? Počúvate sa? Čítate toto po sebe? Viete prečo nemáte obrnu, kiahne, tuberkulózu, nezomreli ste na Čierny kašel, tzv.Španielskú chrípku, nedostali mor ? Lebo ste všetci preočkovaní ešte skôr, ako Vám v tom Vaše "múdre hlavy" zabránia ?
Bože, prebože, keď človek toto číta ....Nikdy by neveril, že sa môže v 21. storočí vrátiť takýto zadubený... stredovek.
a čo už sú potom ľudia z jeho kandidátky ?
Iné starosti teraz naozaj nemáme, len čítať amatérske psychiatrické pseudoanalýzy nejakého odloženého extenistu, ktorý kadí svojmu chlebodárcovi do podanej ruky..(.Pokiaľ nie je slepý a hluchý - vedel ku komu sa hlási na kandidátku?) Práve takíto " poslanci" by mali s tak radikálnou zmenou názoru zároveň zložiť aj mandát.
Dvojtýždňový lockdown predsa nieč nevyrieši. Je to len alibistické gesto, na zalepenie očí konzíliu, kritikom, a zaočkovaným...ktorým sľubovali niečo iné.
..netýka sa ma to, ale ďakujem, informáciu odovzdám ďalej.
Odmietame celoplošný lockdown pre zaočkovaných !!!
Lockdownom pre zaočkovaných porušili ďalší sľub- koľko sme sa napočúvali od Hegera, že očkovaní budú mať !" slobodu" pohybu ! Navyše, viazne ja 3. dávka, ľudia nad 60 rokov pozvanie na očkovanie 3. dávkou nedostali. Kvôli nárastu prebudiacich sa antivaxerov. Kde sú veľkokapacitné centrá v každom väčšom meste ?! Koľko vakcín má štát vlastne k dispozícii ?!
sú tu nad 60 roční ľudia a nemôžu sa dostať k 3.dávke. Kde sú vakcíny ? !
..bál sa že ho budú chcieť očkovať a pritom bol už v lete zaočkovaný ? Chceli ho predviesť na policajnú stanicu pred, alebo po incidente ? Správal sa šampion , ktorý bol len spolujazcom a neriadil motorové vozidlo, neadekvátne, alebo ide o obyčajnú policajnú šikanu (čo napovedá pokuta 5000+1500 eur) ?! Radi by sme sa v článku dočitali viac , ako je len v odpísanej agetúrnej správe..
..nie najlepšia vyzitka pre slovenskú diplomaciu.
Rozhorčenie pani Čaputovej a jej odkaz antivaxerom chápeme, spôsob vyjadrovania ( z úst prezidentky nemiestny) už menej,Ak ju tak rozhodila návšteva kovidového oddelenia , mohla sa tam dostaviť aj skôr, kovid je tu dva roky. Jej ,akoby z toho vyplývajúca a na to nadväzujúca požiadavka na úplny lockdown a pre všetkých je už cez. Hoci sa snaží byť aktívna a môže, samozrejme, vyjadriť svoj názor , spôsob akým to robí a snaha riadiť a zasahovať do všetkého ječasto a aj v tomto prípade - neadekvátny. Nemáme tu, našťastie, prezidentský systém, ona nie je výkonná, ale reprezentatívna predstaviteľka moci, nie je ani epidemiologička a nemá za chod štátu prakticky žiadnu reálnu zodpovednosť. Nie je žiadny dôvod, aby zaočkovaní sedeli zavretí doma . Tam nech, v záujme vlastnom aj ostatných , zostanú tí, ktorí očkovanie odmietajú.
..áno, aj nás to už napadlo, že v 2. vlne predsa bola tá kapacita nemocníc ( aj s prístrojmi) pre kovidových pacientov väčšia ?! No môže to byť aj tým,pán Visolajský, že si mnoho zfravotníkov preventívne " zobralo dovolenku" alebo neplatené voľno , ? Alebo sa necítia zdravotne dosť disponovaní...?
Tvrdili, že zaočkovaní budú mať slobodu ! A obchodníkom, že tým pádom budú mať zákazníkov...! Tak aký že lockdown pre všetkých ? Prečo by sa malo všetko a všetci prispôsobivať nezaočkovaným , ktorí odmietajú kooperovať, chrániť zdravie svije aj ostatných? To nie je diskriminácia ? Fico ?
Kollárové vyjadrenie, že nech sa všetko na 2 týždne zavrie a potom , bez ohľadu na čísla (!) - úplne a pre všetkých otvorí ( aby jeho vleky a hotely cez sviatky fungovali?) je už holý nezmysel.
ako sa štát vykašlal na neočkovaných? Presviedčajú ich politici, vedci, médiá, štatistiky a fakty - každý deň,prečo by sa mali dať zaočkovať. A nestačí to ! "Komu nie je rady - tomu nieje pomoci" , sa kedysi hovorievalo. Najhoršie je, že neohrozujú len seba, ale komplikujú život aj ostatným . Nie je to teda len ich súkromná vec a len ich slobodné " právo" . Nežijú tu sami pre seba, a nemôžu si tu robiť len to čo oni chcú a čo im vyhovuje. Ak by sme to robili takto všetci a pri všetkom, už to nebude sloboda, ale totálna anarchia.
Odporúčame