Obe vojny boli dôsledkom toho že usa stáli pred zrútením, dlhy sa im vojnami vymazali a zarobili . Dnes sú v rovnakej situácii ako v roku 1913 a 1939, mnohí nechápu že tentokrát by sa z toho nevyvliekli. Mnohí ani u nás nechápu že provokácia Ruska a vyprokovanie vojny spláchne aj ich , vrátane trollov a "novinárov " v redakcii.Maú svoj podiel na provokácii a štvanici k vojne.


