S úsmevom si spomínam na epizódku, keď v TV relácii pred voľbami 2006 na otázku, kto by mal po budúcich voľbách vládnuť, odpovedal so škrípaním zubov jeden z najväčších Ficobijcov Ali Schütz, že teda asi Fico... Bolo to po prúseroch, ktoré predvádzala druhá Dzurindova vláda.
Bez úsmevu si však spomínam aj na to, ako hneď po tých istých voľbách 2006 celý mainstream ako jeden muž prehlásil, že vzhľadom na impotenciu vtedajšej opozície oni budú jedinou silou schopnou postaviť sa Ficovi. Nuž, trvá to dodnes.

