Obyčajná bobor.
O pamätníkoch:
25.októbra 1938 vraj Adolf Hitler pri prechádzke v Petržalke (vtedy nemeckej) zbadal na druhom brehu Dunaja sochu leva, československého symbolu. Odvtedy sa traduje jeho výrok Die Katze muss weg! - teda že tá mačka musí ísť preč.
Druhým známym bratislavským pamätníkom bola mramorová jazdecká socha Márie Terézie, po vzniku ČSR ju vďační občania v roku 1921 rozbili na kusy a časť z nich nahádzali do Dunaja. Po sto rokoch sa dakto chytil za nos, pokúšali sa nájsť jej torzo, alebo aspoň zrekonštruovať jej repliku...
Ale veď Slovnaft nespracováva iba ruskú ropu. Lenže spracovaním ropy iného typu sa mení výrobný sortiment závodu, odstavujú sa technológie na štiepenie ťažkých uhlíkových reťazcov a sú vynútené investície v sume cca pol miliardy eur.
Opakujem: výrazne sa znižuje produkcia nafty, ktorá je dnes najzaujímavejším vývozným artiklom!
Ono to bude asi preto, že cena benzínu by nebola nulová aj keby ropa bola zadarmo.
Slovnaft bol technologicky stavaný na spracovanie ťažkej ruskej ropy Urals. Dnes sa musí preorientovať na ľahkú ropu typu Brent (z ktorej sa vyrába nižší podiel nafty, ktorá je najzaujímavejším trhovým artiklom) - prerábka technológií v Slovnafte doteraz zožrala okolo 200 miliónov eur. A ešte nie je ani v polovici.
Čo myslíte, vyberá si Slovnaft vynútené vysoké investičné náklady v cenách produktov? Alebo sa hrá na pánboh zaplať?
Aký podiel na "financovaní ruskej vojenskej mašinérie" má Ukrajina? Koľko ruského plynu odoberá reverzom cez plynovod, do ktorého sa ruský plyn dostáva cez TurkStream? Koľko nafty vyrobenej z ruskej ropy v Maďarsku a na Slovensku ide na Ukrajinu? Koľko elektriny z ruského jadrového paliva Ukrajina odoberá?
Máte pravdu! Čo si to dovoľuje vyžadovať od scurveného Ficiliána na Plochej zemi nejakú scurvenú ficiliánsku gramatiku!
Prečo? Strieľali po sebe?
Už som sa dosť napočúval o veciach, ktoré budú čoskoro.
Голубчик мой, знаешь язык — другую жизнь живёшь.
Mojenko, čo keby ste sa najskôr naučil trošku lepšie po slovensky a až potom "čmárali a drístali" o iných jazykoch?
Zďaleka nie všetky, z 1 milióna dôchodcov je druhopiliernikov necelých 40 000 - z nich 12 000 si sumu vybralo jednorázovo. Na druhý pilier dodnes doplácajú všetci, aj tí, čo sú iba v I. pilieri.
Druhý pilier už odčerpal od občanov miliardy. Pripomeňme si kam smerovali peniaze z prepytujem "privatizácie" slovenskej energetiky - dotovali sa nimi rozdiely vznikajúce pri platbách do sociálnej poisťovne a vyplácaní dôchodkov. Tie rozdiely vyvolalo zavedenie druhého piliera, v prvých rokoch nás to stálo ročne 800 miliónov eur, ktoré pristáli na účtoch dôchodkových správcovských spoločností.
42 - the answer to life, the universe and everything
Nuž, ja sa podľa vás hrám. Vy sa hrať nemusíte.
Tak koľko cieľov zasiahli?
Ahá... Iránsske drony navádzane s russkými alkoholikmi bez problémov preleteli ukrajinSSkou vzdušnou obranou a urobili si SSrandu z poľSSkých vzdušných SSíl.
Aké sankcie navrhujete? Pokarhanie?
Tomu celkom nerozumiem - Poliaci by nevyužili šancu spomenúť drony ruského agresora nad vlastným územím? Alebo sa snáď hanbili priznať, že si s nimi nedokážu poradiť?
Aháááá... Takže záporožskú jadrovú elektráreň už nepotrebujú.
Keby ste ešte doplnili Arbeit macht frei, tak by to bol plagiát.
Odporúčame