Vy ste arogantný chumaj, ktorému robí radosť, keď len tak pre vlastné zvrátené potešenie ubližuje iným. Ste malý, úbohý, neschopný. Je mi vás ľúto.
Vy ste arogantný chumaj, ktorému robí radosť, keď len tak pre vlastné zvrátené potešenie ubližuje iným. Ste malý, úbohý, neschopný. Je mi vás ľúto.
Vy stále nie ste schopný absorbovať základné informácie.
V prvom prípade ak zaplatí dodávateľovi jednou faktúrou, tak sa výrobné náklady firmy pri obrate 100 000 eur zvýšia o 40 eur. V druhom prípade sa zvýšia o 400 eur. Ale toto ste mali vedieť ešte pred tým, ako ste takto hlúpo obnažili vlastnú nedostatočnosť.
Prepáčte, mohli by ste niekoho, kto už úspešne absolvoval druhý stupeň základnej školy, požiadať, aby vám vypočítal koľko je 0,4% z 12 000?
Keby ste mali aspoň trošičku prehľad o veci, o ktorej sa bavíme, tak by ste museli vedieť, že maximálna transakčná daň za 1 (slovom jednu) platbu je MAXIMÁLNE (po slovensky NAJVIAC) 40 eur.
V zverejnenom citáte sa kochajte koľko len chcete.
Čiže keď som napísal, že ste (povedzme) inštalatér, tak ste to brali osobne? Aj že urobíte robotu za 500 eur? Ešte raz: je mi absolútne jedno čím ste, vôbec ma to nezaujíma.
Už ste niečo napísali okrem drístov? Hráte sa tu na veľkého a nezmôžete sa na jedinú rozumnú vetu.
Ak mám náklady 100 000 a platím 10 dodávateľom, alebo jednému dodávateľovi 10x, tak zaplatím MAXIMÁLNE 0,4%, teda 400 eur. Ak to zaplatím naraz jednou faktúrou jednému dodávateľovi, tak platím 40 eur. Čo ste nepochopili?
Mám rád takých arogantných oných ako vy, neschopných uviesť čokoľvek konkrétne a kompenzujúcich si vlastnú malosť silnými táraninami.
Odkiaľ ste prišli na to, že som na vás zvedavý? Otázka na konci príspevku sa týka uvádzaného príkladu - to ste nepochopili?
Ak ste živnostník, tak vás celkom nechápem, uvediem príklad:
- ako (povedzme) inštalatér urobíte pre firmu opravu v pôvodnej hodnote 500 eur, polovicu ceny bude tvoriť materiál, polovicu vaša práca. Vy materiál nakúpite a namiesto pôvodnej ceny 250 eur vám ho obchodník predá so započítanou transakčnou daňou 0,4%, teda za 251 eur. Vy teda vyúčtujete odberateľovi 251 eur za materiál plus 250 eur za vašu prácu, dodávateľ vám uhradí 501 eur a štátu odvedie transakčnú daň 2 eurá (plus nejaké malé zlomky centov). Ako sa vás, živnostníka, dotkla transakčná daň?
Želám všetkým diskutujúcim to, čo oni želajú Ficovi.
Prezradím vám tiež jedno tajomstvo: len tu robíte frajeriny a trt viete. Také kecy, že si mám všetko zistiť sám a doučiť sa som už od nímandov vašej sorty počul tisíckrát. Plná huba rečí a prázdna hlava.
"Bežný pešiak" nie je zdanený, transakná daň sa týka iba firiem. Ale prezradím vám tajomstvo: štandardne je spoplatnená každá bežná platba kartou, alebo mobilom. Teda nie priamo vám, ale užívateľom platobných terminálov, ktorí si poplatok vyberú od vás v mierne navýšených cenách. A tie "mierne navýšené ceny" sú rovnaké aj pre tých, ktorí platia v hotovosti...
Nikto učený z neba nespadol a ja sa rád nechám poučiť. Ktorý dodávateľsko-odberateľský vzťah si mám doštudovať?
Pán nevie čítať? Asi áno, inak by si v blogu prečítal, že transakčná daň sa autorovi nepozdáva a nazýva ju "daňou za právo míňať vlastné peniaze".
Zavedenie 1 volebného obvodu do ústavy nie je psychiatrický prvok... Je to rozhodnutie tvrdo pragmatické, ktoré vyhovuje stranám bez vybudovaných regionálnych štruktúr, preto ho podporila SaS, žaludi a Kollárova mnohodetná rodina. Pokiaľ by mal Matovič postaviť v (napríklad) 8 volebných obvodoch 8 volebných lídrov, tak by bol stratený. A podobne by skončili aj vyššie spomenuté "politické strany" postihnuté bratislavocentrizmom.
Nechápem preto dôvod prečo Fico už dávno 1 volebný obvod nezrušil. Aktuálne majú zmenu volebného zákona vo svojom programe KDH a Hlas, teda strany s vybudovanými regionálnymi štruktúrami. Dôsledky zrušenia 1 volebného obvodu sa dajú odhadnúť podľa výsledkov komunálnych volieb, v ktorých je vplyv regionálnych stranníckych štruktúr najlepšie viditeľný.
To "drevo", ktorému už ani spoluhráči nenahrávajú, má s Montrealom uzatvorenú mnohomiliónovú zmluvu. A ak si myslíte, že klub NHL platí niekomu ťažké prachy za jeho nebovomodré oči, tak sa zrejme nezhodneme.
Odporúčame