Kto má aké názory? Vy dokážete hromadne čítať myšlienky?
Kto má aké názory? Vy dokážete hromadne čítať myšlienky?
Mám pre vás zložitú matematickú hádanku: 51% akcií Eustreamu vlastní SPP Infrastucture a.s., 49% EPH a.s. Koľko percent akcií Eustreamu vlastní Fico?
Neviete čítať, alebo len nechápete písaný text? Koľko rokov mali tie "Ficove babky demokratky" za Mečiara a aké mali vtedy názory, na čej strane stáli?
Otázka: termínom "babky demokratky" označujete skupinu žien vyššieho veku z čias Vladimíra Mečiara, alebo dnešnú skupinu žien rovnakej vekovej skupiny?
Pýtam sa preto, lebo dnešné "babky demokratky" v časoch VM boli (povedzme) štyridsiatničky a nikto sa ich kvôli veku a správaniu nepokúšal zhovadiť tak, ako to po 30 rokoch robí psychicky narušený jedinec z Trnavy.
S tými deťmi a vnukmi, čo ich označia za ficiny?
Odkazujete to aj mame a starej mame?
Ale čo robiť s takými, čo pobabrú všetko, na čo siahnu?
Na Járaya je to príliš konkrétne, on sa vyžíva v insitných hypotézach. Perlička:
Alexander Járay je držiteľom slovenského rekordu v minimálnej dĺžke trvania hladovky - 4 hodiny.
Trump sa tvári ako mierotvorca. Pritom zastupuje jednu zo strán zástupného konfliktu, podľa vyjadrenia ministra zahraničných vecí Rubia ide o zástupný konflikt medzi Ruskom a USA.
Treba povedať, že to robí prefíkane - ak by Putin neprijal nadiktované podmienky prímeria, tak ho môžu označovať za toho mrchavého a kakaného, ktorý túži po krvavej vojne. To, že na dohodu treba dvoch a že dohoda nie je ultimátum, popri tom zľahka sublimuje do stratena.
Pripomienka týkajúca sa definície neomarxizmu:
podstatou marxizmu (a vlastne každej racionálnejšej ideológie) je ekonomická základňa. Bez zbytočného zabiehania do podrobností, v marxizme ide o zmenu vlastníctva výrobných prostriedkov. To, čo vy uvádzate ako definíciu neomarxizmu, sa však týka iba jeho sociálnej nadstavby.
Pri takomto prístupe k ľuďom by som sa bál vyjsť na ulicu, tam sa vždy nájde niekto zdatnejší... Sloboda slova snáď spočíva aj v tom, že sa môžem k cudzím slovám vyjadriť. No ale keď potom nastupuje sloboda pästí, tak sa ocitáme v akomsi cintulizme. Nakoniec aj tú Tabakovú v podstate okolití diváci inzultovali (našťastie iba pokrikmi a pískaním).
Pozrel som si video z ND a musím povedať, že tvrdíte hlúposti, žiadne vrieskanie zo strany Tabakovej sa nekonalo. Overte si to tu:
:))
Skúsim to s príkladom z iného súdka:
pokiaľ si domov zavolám inštalatéra, aby mi vyriešil nejaký problém s vodou, tak ma čerta starého bude zaujímať jeho politická orientácia, pretože prišiel kvôli úplne niečomu inému. Problém by mohol nastať jedine vtedy, keby začal nevyžiadane agitovať v prospech ľubovoľnej politickej strany - v takom prípade by som ho upozornil, že o také čosi nemám záujem, a že on by sa mal venovať robote, kvôli ktorej prišiel.
Davu v divadle oponovať nemusíte, stačí, keď sa pri čítaní hereckého prehlácenia zodvihnete a odídete.
Robo Roth je výborný divadelný herec - už len to, že je v Národnom divadle o čomsi svedčí. Má za sebou mnoho úloh, za všetky spomeniem ocenenú rolu Hamleta, ktorá sa všeobecne pokladá za tvrdú skúšku hercových schopností. A nebolo to ocenenie jediné, za štvrťstoročie v ND ich nazbieral hocikoľko. Nevystupuje v kadejakých teleseriáloch, takže nie je pre laickú verejnosť natoľko poznateľný ako trebárs Polnišová, alebo Stanke.
Ak dovolíte, tak vám budem oponovať. Do divadla idem napríklad preto, aby som si pozrel interpretačný výkon Roba Rotha, jedného našich najlepších súčasných hercov. A je mi úplne jedno čo vykrikuje z tribúny na protestoch na Námestí SNP, to je jeho vec, jeho postoj, jeho problém. Na to námestie si jeho "výkon" pozrieť nepôjdem.
Ak by sme mali ignorovať divadelné predstavenia kvôli ich aktivistickým záverom, tak sa zámerne staviame do pozícií podobných futbalovým ultras. Ktorí si kvôli rivalite medzi Slovanom a Spartakom nedokážu vychutnať kvalitný futbal v ich derby.
Gn 1,27
Boh stvoril človeka na svoj obraz; na Boží obraz ho stvoril. Stvoril ich ako muža a ženu.
Tak sa teda pýtam: prečo je ľudská filozofia špekuláciou? A aká filozofia je tá správna - neľudská?
Rozprávajú sa Čech a Slovák o druhej svetovej a Čech sa pýta:
- Jak ste to vlastně udělali že ste dokázali bojovat se Skopčákama?
- Nuž, ja som v bojovau tak, že som mau na voze v sene ukrytú flintičku a keď som zahliadou dákýho Nemčúra, tak som ju vytiahou a švác po ňom!
- No jo, flintičku... Ale to bylo u nás zakázaný!
Nie že by sa mi čítanie aktivistických textov po divadelnom predstavení páčilo, no spýtal by som sa aj na postoj divákov. Ak sa vrátim - podobne ako autor - do minulosti, tak počas nevydareného predstavenia diváci vyjadrovali svoj postoj (napríklad) bučaním, v závažnejších prípadoch hádzaním neskonzumovateľných požívatín po aktéroch predstavenia.
Dnes asi nie sme na hercov príliš nároční, nebučíme ani nehádžeme smerom k javisku nahnité rajčiny, alebo skazené vajíčka. Ale svoj postoj k čítaniu rozličných textov nesúvisiacich s predstavením môžeme prejaviť napríklad odchodom. Ak by sa zo sedačiek zodvihla čo i len štvrtina divákov, tak by to bol prejav výrazného nesúhlasu s počinom divadelných aktérov.
Prepáčte, no vy nepovažujete za sprostosť "argumentovať" 80 rokov po skončení vojny akýmsi potomstvom? Ten protektorát bol uvádzaný presne v tom zmysle, ako keď sa Američanom vytýka otrokárstvo, alebo genocída Indiánov.
P.S. Slovákom ste zabudli vytknúť SNP a Čechom udavačstvo, na ktoré doplatili (okrem iného) Lidice a Ležáky.
Od potomka českého protektorátu znie takáto poznámka veľmi zaujímavo.
Odporúčame