OK, toto bolo možno ešte ako-tak publikované. Ale viete ako sa volal niekto z jeho "nasledovníkov"? A boli takí, čo to po ňom skúšali opakovať....
OK, toto bolo možno ešte ako-tak publikované. Ale viete ako sa volal niekto z jeho "nasledovníkov"? A boli takí, čo to po ňom skúšali opakovať....
"Optický" je každý nástroj, ku ktorého používaniu potrebujete vlastnú optiku - teda oči. Napríklad aj sekera, motyka, alebo kosačka.
Samotný laser je tiež "optika" - jeho pomenovanie je skratka Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation, zjednodušený preklad svetelný zosilňovač.
Vidím, že je vám trápne priznať sa k očividnému faktu, že bez novinárov by ste vedeli trt a že informácie nimi sprostredkované vás ovplyvňujú - napríklad i tak, že sa slovo na P hnusí vášmu prirodzeniu.
Už ma nebaví sledovať vašu hru na školáčika vyhovárajúceho sa na havina, čo mu zožral domácu úlohu.
Fajn, no ja predsa len zotrvám pri podstate: na základe akých informácií používate pertraktovaný výraz na P s hnusom a odporom?
Fajn, no ja predsa len zotrvám pri podstate: na základe akých informácií používate pertraktovaný výraz na P s hnusom a odporom?
Citát zo zátoky veľrýb:
Politici tvoria zákony, robia exekutívu. Priamo riadia existenciu.
Mám neurčitý pocit, že výraz na P používate, aspoň teda pokiaľ ste vo veľrybom prirodzení. Čím samozrejme myslím podstatu, nie veľrybie genitálie.
V závere blogu kladiete normálne rozumné otázky - prečo sa o správaní žiaka nedozvedela jeho nová škola.
Odpoveď je jednoduchá a sakramentsky politicky korektná: GDPR, teda ochrana osobných údajov... O prevencii pri ochrane okolia pred agresivitou chráneného jedinca sa politicky korektne mlčí.
Takže sa môžeme vrátiť: odkiaľ sa dajú získať informácie o politikoch a politike? Odkiaľ viete čo je moc a ako sa uplatňuje?
Skúste sa presvedčiť napríklad tu:
Nivelák je jednoúčelová mašinka. Teodolit v pohode zvládne jeho funkciu a aj niečo navyše.
No schválne: kto konal pri vypracovaní Zákona o lesoch 326/2005 Z.z.? A kto podľa neho koná?
Taká vec by sa neutajila. Koniec koncov ani o Palachovi sa nepísalo. Skôr naopak - vtedajšia ideológia by sa to snažila využiť ako príklad zhubného vplyvu západného imperializmu na socialistickú mládež.
Bez novinárov by politici ovplyvňovali ľudí len minimálne. Novinári sú tí, ktorí ich názory a skutky sprostredkúvajú verejnosti. Bohužiaľ, to dnešné sprostredkovanie je demagogické, úboho neprofesionálne, manipulatívne.
Cintule majú aké kategórie? Zatiaľ je jasné len to, že Fica mali zaradeného medzi tými, čo treba upratať.
Dovoľte otázku: kto vyrábal hrdinu z chlapca, ktorý nepodal ruku prezidentovi? Kto z toho urobil jednu z hlavných mediálnych tém a prebíja ňou všetky vami spomenuté problémy našej spoločnosti?
A dovoľte aj prirovnanie: na záver blogu pridávate dva obrázky (bez uvedenia zdroja, ale to je podružné). Charakterizujete nimi predsedu vlády, neanonymného a všeobecne známeho človeka. Vlčie svaly však napínate vy, človiečik, ktorý sa schováva za anonymný nick a v neanonymnej podobe ste zrejme len malou zakríknutou čivavou.
Volá sa to teodolit a ak nerobíte v geodézii, alebo v stavebníctve, tak sa s ním môžete stretnúť len náhodou. Dnes už však stretnete iba laserový...
Odporúčame