K akému bohu volal ľudí Budha?
K akému bohu volal ľudí Budha?
Neskúsili ste si položiť otázku prečo nevyužívame plynovod z Poľska? Pokúste sa zohnať si informáciu o prepravných nákladoch.
Ani Lenin nemal boha. Tiež bol božím prorokom?
Dokážete pochopiť rozdiel medzi VIEROU a POZNANÍM? Ak budeme tvrdiť, že človek je stvorený na boží obraz, tak to nemôžeme okamžite degradovať poznámkami, že ale celé poznanie mu nie je prístupné, že jeho uvažovanie má strikne vymedzené hranice a aj rozhodovať sa musí v súlade s vyššou entitou.
Viera je tiež názor, inak by to nebola VIERA, ale POZNANIE. Pokladáte ju za bezcennú?
Prepáčte - ale ako si dokážete OVERIŤ, že boh kohosi čímsi poveril?
Prepáčte, ale to je decentne povedané extrémne inovatívny výklad budhizmu. Žiadny budhista by v ňom svoju vieru nespoznal.
OK, skúmam ovocie - a začínam ovocím zo stromu poznania. Satan zviedol Evu a tá spoločne s Adamom podľahla zvádzaniu. Z vašich rečí potom vyplýva, že boh zámerne vo svojej vševedúcnosti stvoril od samého začiatku skazené ľudstvo, keďže všetci ľudia by mali byť potomkami prvej neúprimnej dvojice. Dovolím si citovať vaše vyjadrenie:
Boh hovorí: „Môj služobník, ktorý je Mi verný, ti nebude dostupný.“ (Korán 15:42). To znamená, že zvedený môže byť len ten, kto sa sám rozhodne neveriť.
Prvý mahdí tiež nebol spomenutý v poslednej vôli...
Kam zaraďujete Muhammada Ahmada ibn Abd Alláha, ktorý sa za Mahdího vyhlásil v roku 1881 a viedol v Sudáne pomerne úspešné Mahdistické povstanie proti Britom a Egypťanom (1881-1899)?
Nikoho som netúžil zastrašovať. Jednoducho som poskytol informáciu o mieste trvalého bydliska bezdomovcov.
Neodpovedali ste na otázku, v dnešných dňoch sa nedá spoliehať na postupy spred 2000 rokov:
Odkiaľ berie Mahdí peniaze na svoju činnosť?
Napísali ste množstvo slov, no odpovedi na otázku ste sa vyhli. Pýtal som sa
"odkiaľ viete, že to nie je Satanovo zvádzanie, pokus zviesť vás z cesty vašej viery?"
A vy ste mi odpovedali, že
"Odpoveď je jednoduchá – Boh nezavádza svojich úprimných služobníkov."
Viete, ja si presne to isté myslím o vašich odpovediach - sú len výpoveďou o bezduchom dogmatizme bez akejkoľvek snahy o svojich dogmách diskutovať.
Človek je pritom vraj stvorený na obraz boží a predpokladám, že sa to netýka fyzickej podoby, ale schopnosti chápať, uvažovať a rozhodovať sa.
Budha nemal boha, takže asi ťažko mohol byť božím prorokom.
Presne tak som to myslel. Ale asi sa rozchádzame v názore na to, kto je tým falošným prorokom.
Mt 7,15
Dajte si pozor na falošných prorokov, ktorí prichádzajú k vám v ovčom rúchu, no vnútri sú to draví vlci.
OK, nech sa boh ozve, rád sa mu podriadim. Ale podriaďovať sa kadekomu, kto o sebe prehlasuje, že je vyvoleným prorokom božím - tak to mi pripomína kadejaké sektárske praktiky, o ktoré záujem nemám ani náhodou.
A len tak pre zaujímavosť - odkiaľ viete, že to nie je Satanovo zvádzanie, pokus zviesť vás z cesty vašej viery?
Prepáčte, no vy sa odvolávate na akýsi pôvodný zdroj, ktorý nikto nikdy nevidel. Ak sa niekto prehlási za neomylného a vedeného bohom, tak odporučím návštevu psychiatra jemu, alebo jeho učeníkom.
A len tak mimochodom - ovplyvňovať mienku tisícov ľudí po celom svete niečo stojí, popularita nie je zadarmo. Odkiaľ na to Mahdí berie (nemalé) peniaze?
Na aké písmo a na akého boha sa odvoláva u budhistov?
Odporúčame